Kościół

Światowy Dzień Młodzieży w diecezji

Siedlce Śr. 22.11.2023 16:42:58
22
lis 2023

„Nie bójcie się dzielić ze wszystkimi nadzieją i radością Chrystusa Zmartwychwstałego! Strzeżcie iskry, która została w was zapalona, ale jednocześnie nieście ją naprzód. Nie możemy zatrzymać chrześcijańskiej nadziei dla siebie, ponieważ ona jest przeznaczona dla wszystkich” – napisał do młodych Ojciec Święty Franciszek w Orędziu na XXXVIII Światowy Dzień Młodzieży, który 26 listopada obchodzony będzie na szczeblu lokalnym. Obchody diecezjalne odbędą się w rejonach duszpasterskich, w sobotę poprzedzającą ten dzień.

W Siedlcach spotkanie rozpocznie się w auli I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego o godz. 17:00 od zawiązania wspólnoty. Następnie o 17:15 przybyli wysłuchają konferencji ks. Grzegorza Lisieckiego oraz świadectw. Spotkanie zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu. Do Siedlec przyjedzie młodzież z dekanatów: siedleckiego, łukowskiego I, łukowskiego II, adamowskiego, suchożebrskiego, domanickiego, grębkowskiego, zbuczyńskiego.Do Bazyliki Parczewskiej przyjadą młodzi z parafii dekanatów: radzyńskiego, wisznickiego, komarowskiego, hańskiego, włodawskiego, parczewskiego. Spotkanie oficjalnie rozpocznie zawiązanie wspólnoty o 15:10, a centralnym punktem będzie Eucharystia o godz. 16:00.W Białej Podlaskiej gospodarzem spotkania będzie parafia Narodzenia NMP, do której przyjedzie młodzież z dekanatów: bialski północny, bialski południowy, międzyrzecki, terespolski, janowski, łosicki. Początek wydarzenia o godz. 18:00.


Młodzież z dekanatów: garwolińskiego, żelechowskiego, osieckiego, ryckiego, łaskarzewskiego przyjedzie do parafii MB Częstochowskiej w Garwolinie. W planach spotkania – które rozpocznie się o 19:00 – zawiązanie wspólnoty, wieczór chwały oraz świadectwa.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.