Kościół

Studio Internetowej Telewizji Diecezji Siedleckiej poświęcone

Siedlce Sob. 10.10.2020 11:30:00
10
paź 2020

„Jezus przemawiał do ludzi w obrazach czyli przypowieściach, mówiąc o Królestwie Bożym. Teraz też musimy docierać do ludzi w formie obrazów” mówił 10 października bp Grzegorz Suchodolski podczas poświęcenia nowego studia Internetowej Telewizji Diecezji Siedleckiej.

„To jest propozycja zwłaszcza do młodego pokolenia, które spędza bardzo dużo czasu w internecie siedząc prze komputerem czy smartfonem, żeby tym kanałem głosić Ewangelie i naukę Jezusa Chrystusa. To wspaniałe narzędzie z którego będą mogli korzystać duszpasterze i ewangelizatorzy świeccy”.
W swoim słowie Ksiądz Biskup nawiązał do patrona tego studia, którym został bł. Carlo Acutis, młody święty, który już dziś nazywany jest influencerem Boga i nieformalnym patronem Internetu.
„On żyjąc w internecie rozkochał się w Jezusie żyjącym w Eucharystii obecnym w Najświętszym Sakramencie. Świętość Carlo nie polega, na tym, że był człowiekiem internetu ale przede wszystkim na tym, że wiedział gdzie jest źródło, a źródło Carlo było w Chrystusie Eucharystycznym. Codzienna Eucharystia od Pierwszej Komunii Świętej aż do śmierci, częsta adoracja a także głoszenie Jezusa wszystkim napotykanym – to było życie Carlo i to jest ścieżka, którą każdy z nas może iść także wykorzystując nowoczesne techniki docierać z przesłaniem Chrystusa do wszystkich, którzy jeszcze Go nie znają”.

Studio o powierzchni 50 m2 zlokalizowane jest przy ul. Brzeskiej 37 w Siedlcach (w budynku dawnej kaplicy przy parafii Ducha Świętego). Pomysł utworzenia takiego obiektu zrodził się w głowach młodych księży diecezji siedleckiej, a dojrzewał na progu postępującej epidemii koronawirusa, która pokazała jak przydatne mogą być media audiowizualne, zarówno w czasie zwyczajnym, jak i nieocenione w chwili tzw. lockdownu. Inicjatywę księży z wielkim entuzjazmem przyjął i poparł Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda, a zadanie prowadzenia studia (dekretem z dnia 14 września 2020 r.) powierzył ks. Pawłowi Brońskiemu z Katolickiego Radia Podlasie. Wykonawcą prac technicznych, w tym specjalistycznego wygłuszenia pomieszczeń, był Artur Dernowski – kierownik techniczny Katolickiego Radia Podlasie.

Jak powiedział ks. Paweł Broński „celem powstania tego studia nagrań, szczególnie w dobie dynamicznie rozwijającej się komunikacji multimedialnej, jest dotarcie z przesłaniem Ewangelii i z nauczaniem Kościoła do jak najszerszej grupy wiernych, a zwłaszcza do ludzi młodych. Studio ma służyć kapłanom Diecezji Siedleckiej, osobom życia konsekrowanego, wspólnotom oraz wiernym świeckim, zaangażowanym w tzw. nową ewangelizację. Podmiot umożliwia nagrania studyjne, ale też transmisje terenowe uroczystości kościelnych i wydarzeń o charakterze religijnym. Docelowo ma powstać również kanał Internetowej Telewizji Diecezji Siedleckiej na platformie YouTube, na którym będą publikowane produkcje wideo i transmisje live”.


MJa/ Siedlce [MSz]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.