Kościół

Spotkanie popielgrzymkowe

Siedlce Czw. 08.10.2020 11:39:00
08
paź 2020

7 października w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim w Siedlcach odbyło się spotkanie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy z kapłanami pielgrzymującymi z Pieszą Pielgrzymką Podlaską na Jasną Górę.

Podczas wieczornego spotkania, podsumowano jubileuszową 40. Pieszą Podlaską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Przedstawione zostało sprawozdanie pielgrzymkowe oraz poruszono tematy dotyczące treści pielgrzymki.

„Nasza forma wędrówki wpisała się w pielgrzymowanie w Polsce” - mówił ks. Paweł Bielecki kierownik Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej. Mamy w pamięci doświadczenie 40. Pielgrzymki na Jasną Górę i patrzymy na to co się dokonało w parafiach diecezji siedleckiej. Mam nadzieję, że był to czas owocny zarówno dla tych, którzy mogli być fizycznie na pielgrzymce jak i dla tych, którzy uczestniczyli w duchowym pielgrzymowaniu”.

Za rok 41. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Jak będzie wyglądała? Jeszcze nie wiadomo, ale jak zaznacza kierownictwo Pielgrzymki, na pewno się odbędzie.

Obecny na spotkaniu Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda podziękował za zaangażowanie w Pielgrzymkę i błogosławił wszystkim pątnikom fizycznym i duchowym.

Mja [ja]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.