Kościół

Śniadanie Wielkanocne dla osób samotnych i potrzebujących z inicjatywy Caritas Diecezji Siedleckiej i odznaczenie dla pani Beaty Chrupek

Siedlce Sob. 08.04.2023 13:25:49
08
kwi 2023

W sobotę, 8 kwietnia w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim w Siedlcach odbyło się śniadanie wielkanocne dla osób samotnych i potrzebujących. Organizatorem wydarzenia był Caritas Diecezji Siedleckiej. Podczas uroczystości została odznaczona Pani Beata Chrupek, która od Biskupa ks. Kazimierza Gurdy otrzymała specjalny medal za swoją pracę na rzecz Apostolatu Maryjnego Diecezji Siedleckiej.

Podczas wspólnego spotkania kilkadziesiąt osób potrzebujących, tego dnia mogło zasiąść przy wspólnym stole i spożyć razem wielkanocne śniadanie. Nie zabrakło świątecznego żurku, kiełbasy, jajek, pojawiły się także liczne słodkości. Razem z potrzebującymi, do wspólnego posiłku zasiadł dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej ks. Paweł Zazuniak, Biskup ks. Kazimierz Gurda, Biskup ks. Grzegorz Suchodolski oraz Prezydent Miasta Siedlce - Andrzej Sitnik.

Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej podkreślił, że organizacja sobotniego spotkania daje możliwość nie tylko pomocy osobom potrzebującym zapewniając im pełnowartościowy posiłek, ale jest szansą na to by spotkać się razem, jak jedna wielka rodzina, pobyć ze sobą i świętować zbliżające się Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
Wszystkie posiłki zostały przygotowane przez Centrum Integracji Społecznej i wolontariuszy Caritas Diecezji Siedleckiej.

Odznaczenie

Podczas uroczystości została odznaczona Pani Beata Chrupek, która od Biskupa ks. Kazimierza Gurdy otrzymała specjalny medal za swoją pracę na rzecz Apostolatu Maryjnego Diecezji Siedleckiej. Beata Chrupek od kilku lat angażuje się jako wolontariuszka, która wspiera osoby zarówno w więzieniu, mieszkaniach wspieranych, organizuje paczki żywnościowe oraz prowadzi regularne modlitwy i rozmowy z potrzebującymi.Po życzeniach dyrektora siedleckiego Caritasu, biskupów, Prezydenta Siedlec - Andrzej Sitnika, ks. Grzegorz Suchodolski poświęcił przygotowane na tą uroczystość potrawy.

Biskup Kazimierz Gurda oprócz złożenia życzeń na nadchodzące święta wszystkim zebranym podkreślił, że pomoc innym w tym czasie to realizowanie wezwania Jezusa Chrystusa do wspierania wszystkich tych, którzy w danej chwili tego potrzebują. Podkreślił także, że dzięki takim miejscom jak Caritas Diecezji Siedleckiej, wszyscy potrzebujący zawsze te wsparcie otrzymają.

Na zakończenie wspólnego posiłku osoby potrzebujące otrzymały paczki wielkanocne, przygotowane z żywności zebranej podczas zbiórki żywności „Tak, POMAGAM!".Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
mihau Sob. 08.04.2023 10:23:05

Mt 6,3-4