Kościół

Skórzec: Spartakiada Integracyjna

Siedlce Wt. 19.09.2023 15:58:13
19
wrz 2023

Osoby z niepełnosprawnościami, korzystające z placówek wsparcia dziennego prowadzonych przez Caritas Diecezji Siedleckiej, wzięły udział w VIII Spartakiadzie Integracyjnej w Skórcu. Impreza odbyła się w poniedziałek, 18 września na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skórcu.

- Na to wydarzenie nasi podopieczni czekają z wielkim entuzjazmem. W jednym miejscu spotykają się jednostki z różnych miast, co pozwala nawiązać nowe znajomości i spędzić miło czas z kolegami i koleżankami. Wspieramy osoby z niepełnosprawnościami, by były możliwie jak najbardziej aktywne fizycznie i społecznie – podkreśla ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Na miejscu zgromadziły się wybrane Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowe Domy Samopomocy z Siedlec, Kisielan, Skórca, Białej Podlaskiej, Parczewa, Sokołowa i Mińska Mazowieckiego, które realizują zadania dla osób z niepełnosprawnościami w stopniu umiarkowanym i znacznym.

Zawody sportowe poprowadzili uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Skórcu. Wśród konkurencji znalazły się: bieg z balonami, turlanie piłki czy bieg z kółkiem ringowym.

- Spartakiadę organizujemy od ośmiu lat. Spotykamy się razem, by rywalizować sportowo, a przy tym świetnie się bawić - powiedziała Beata Mańkowska, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Skórcu.

Każdy z uczestników na koniec spartakiady otrzymał pamiątkowy medal, a drużyna – puchar i dyplom.

Imprezę zorganizowano przy współpracy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skórcu, Uczniowskiego Klubu Sportowego „Naprzód” Skórzec wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Skórcu – jednostką Caritas Diecezji Siedleckiej.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.