Kościół

Skórzec: osoby z niepełnosprawnością zatańczyły na balu

Siedlce Czw. 23.11.2023 13:16:29
23
lis 2023

Zabawy andrzejkowe, konkursy taneczne i animacje – tak wyglądał VI Integracyjny Bal Andrzejkowy Osób Niepełnosprawnych „Skórzec 2023”, który odbył się 22 listopada. Na imprezę przyjechały zaprzyjaźnione placówki z regionu. Bal zorganizował Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Skórcu.

Wśród zaproszonych gości znalazły się placówki Caritas Diecezji Siedleckiej z Siedlec, Kisielan, Białej Podlaskiej, Parczewa, a także zaprzyjaźnione placówki ze Stoczka Łukowskiego, Środowiskowy Dom Samopomocy z Siedlec i z Białej Podlaskiej, Dom Pomocy Społecznej „Dom nad stawami” z Siedlec.

- Po 3 latach przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa, spotkaliśmy się ponownie z wielką radością. Na bal przyjechało około 150 osób – mówi Beata Mańkowska, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Skórcu.

- Imprezy, takie jak ta w Skórcu, od lat przyczyniają się do integracji osób z niepełnosprawnościami. W jednym miejscu spotykają się uczestnicy, opiekunowie i kierownicy z różnych jednostek. Chcemy, aby zapomnieli oni - choć na chwilę - o codziennych troskach – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Więcej informacji: Beata Mańkowska, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Skórcu, tel. 509-588-039.(AN)

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
genek Czw. 23.11.2023 19:07:31

brawo wy super zabawa