Kościół

Siostry Albertynki organizują pomoc dla Ukrainy

Siedlce Pon. 13.03.2023 16:10:32
13
mar 2023

Siostry Albertynki z Siedlec organizują pomoc dla Ukrainy. Przygotowują transport z darami, które jeszcze w tym miesiącu maja ruszyć w drogę.

Za pośrednictwem naszego portalu i Radia Podlasie siostra Samuela ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim prosi o pomoc w przygotowaniu transportu.

Siostra Samuela posługiwała w Plebanówce na Ukrainie gdy wybuchła tam wojna i pozostała w placówce do jesieni ubiegłego roku. Wróciła do Polski ale nie zapomniała o Ukrainie i dziś angażuje się w pomoc ludziom, którzy tam zostali oraz w organizację transportów. Siostra jest też w stałym kontakcie z osobami, które poznała na Ukrainie, a dzięki temu zna ich potrzeby.

Dziś potrzebne jest wyposażenie szkoły, przedszkola i stołówki dla dzieci, to m.in. - talerze, zasłony, biurka, krzesła. Potrzebne są też ciepłe rzeczy dla wojska np. skarpetki. W Ukrainie brakuje również chemii, środków czystości. Dary można przekazywać do Domu Sióstr Albertynek w Siedlcach przy ulicy Cmentarnej 18. Osoby, które chciałyby ustalić szczegóły takiej pomocy mogą kontaktować się telefoniczne bezpośrednio z s. Samuelą pod nr 575 341 010.

Transport pojedzie do Plebanówki we wschodniej Ukrainie. To bardzo daleko, a droga może być niebezpieczna, jednak tam ludzie czekają na pomoc. Transport darów planowany jest pod koniec marca.

O tym jak można pomóc i jak ważne jest to wsparcie siostra Samuela opowiedziała w rozmowie z Agnieszką Bolewską-Iwaniuk. POSŁUCHAJ.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook