Kościół

Siedlce: Wigilia Paschalna w parafii katedralnej

Siedlce Niedz. 17.04.2022 09:44:51
17
kwi 2022

- Celebrujemy zmartwychwstanie Jezusa. To uwieńczenie Jego misji zbawienia człowieka, którą przypominamy sobie w Liturgii Słowa w Wigilię Paschalną- mówił w sobotni wieczór w siedleckiej katedrze biskup Kazimierz Gurda.

- Słyszeliśmy, że wszystko co stworzył Bóg było dobre. Również człowiek, który jednak zbłądził, zdradził zaufanie Stwórcy. Wtedy również Bóg go nie zostawił. Dał mu przewodników, wyprowadził z niewoli i pokazał drogę w dekalogu i poprzez proroków - dodał. Biskup siedlecki przypomniał, że na końcu przymierze Boga z człowiekiem zostało wypełnione przez krew Jezusa Chrystusa. W Jezusie nasze człowieczeństwo uzyskało nowy blask zaznaczył hierarcha. Przypomniał znaczenie chrztu dla zbawienia człowieka. Wyraził również nadzieję, że wierzący będą potrafili dostrzec, że każde działanie Boga w naszym życiu m na celu tylko i wyłącznie nasze dobro.
Wierni mogli uczestniczyć w rozbudowanej liturgii Słowa. Dziewięć czytań biblijnych, przeplatanych psalmami i modlitwą, wprowadziło ich w całą historię zbawienia, poczynając od stworzenia świata, przez ofiarę Izaaka, wyjście Izraelitów z niewoli egipskiej, proroctwa zapowiadające Mesjasza aż do Ewangelii o Zmartwychwstaniu Jezusa.
Uroczystości były transmitowane przez Katolickie Radio Podlasie.

zdjęcia: Monika Jabłkowska, Piotr Grabowski
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.