Kościół

Siedlce: Spotkanie Wielkanocne organizowane przez Caritas Diecezji Siedleckiej

Siedlce Sob. 30.03.2024 14:36:01
30
mar 2024

W Wielką Sobotę, 30 marca Spotkania Wielkanocne dla osób ubogich i samotnych w Białej Podlaskiej i Siedlcach zorganizowała Caritas Diecezji Siedleckiej. W Siedlcach spotkanie odbyło się w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim. Tutaj dla wszystkich uczestników przygotowano świąteczne potrawy oraz paczki żywnościowe.

Ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej rozpoczynając uroczystość, zwrócił uwagę na ważną rolę Świąt Wielkiej Nocy i możliwość wspólnego spotkania się jako „jedna rodzina". Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej powiedział, że organizacja chce być w tym szczególnym świątecznym czasie razem z osobami biednymi, samotnymi, a także tymi w potrzebie i kryzysie bezdomności. Świąteczne spotkanie ma nie tylko za zadanie podzielenie się posiłkiem, ale przede wszystkim wspólne bycie razem.

W Siedlcach z osobami w potrzebie spotkali się: dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej ks. Paweł Zazuniak, biskup Kazimierz Gurda, biskup Grzegorz Suchodolski, ks. Mateusz Czubak oraz Prezydent Miasta Siedlce, Andrzej Sitnik. Ks. bp Grzegorz Suchodolski podczas wspólnej modlitwy poświęcił pokarmy słowami skierowanymi do Jezusa Chrystusa: „Daj nam z wiarą przeżywać Twoją obecność podczas świątecznego posiłku… byśmy mogli radować się ze Zmartwychwstania." Z kolei, ks. biskup Kazimierz Gurda, podczas swojego przemówienia i życzeń skierowanych do uczestników podkreślił, że Wielka Sobota jest czasem wyciszenia, w którym Jezus znajduje się w grobie, a my wszyscy wyczekujemy na jego Zmartwychwstanie, na wspólne radowanie się i Alleluja. Jezus Chrystus, który dla nas umarł, w którym my pokładamy nadzieję, jest z nami nawet w tych sytuacjach trudnych i zawsze możemy zwrócić się do Niego i rozpocząć nowe życie, które Jezus Chrystus nam daje przez Swoje Zmartwychwstanie. Ks. Kazimierz Gurda zaznaczył także, że ważne jest byśmy cieszyli się świętami, byśmy bardziej Jezusowi ufali i by nasza droga z Jezusem była drogą codzienną każdego z nas, bo to Jezus Chrystus jest naszym życiem.

W spotkaniu wielkanocnym pomagali wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej oraz członkowie Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej, którzy przygotowali posiłki, pomagali w ich wydawaniu i przygotowaniu całej uroczystości.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.