Kościół

Siedlce: Rekolekcje stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i Fundacji Pro Studio Et Vita

Siedlce Sob. 17.02.2024 11:39:34
17
lut 2024

Prawie 40. stypendystów z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i Fundacji „Pro Studio Et Vita” z diecezji siedleckiej uczestniczy w weekendowych (16-18 lutego) rekolekcjach wielkopostnych w Bursie św. Stanisława Kostki Siedlcach. Zjazd stypendystów ma charakter rekolekcyjny, głównie ze względu na okres roku liturgicznego, w jakim się znajdujemy - czas Wielkiego Postu. Hasło tegorocznych rekolekcji brzmi „M jak Miłość, czyli powołanie do dojrzewania w Miłości”. Rekolekcjom przewodniczy ks. Jakub Wyrozębski – odpowiedzialny za organizację i współprowadzenie Warsztatów Wychowania Chrześcijańskiego.

Każdy dzień rekolekcji stypendystów rozpoczyna się poranną modlitwą, a jego centralnym punktem jest celebracja Eucharystii. Zaplanowano także nabożeństwo pokutne, po którym każdy może przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania a wieczorem jest czas na adorację Najświętszego Sakramentu.

O spotkaniu mówią Kacper Kowalczyk - maturzysta z KLO w Siedlcach, oraz Ola, Patrycja i Ola - stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w diecezji siedleckiej uczestniczący w rekolekcjachW diecezji siedleckiej jest 75 stypendystów, są to uczniowie, szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studenci. Koordynatorem diecezjalnym Fundacji jest ks. kan. Paweł Kindracki.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny. Idea utworzenia Fundacji jako organizacji, której działalność ma upamiętniać pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury, narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r.info. Mja i dzielo.pl
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.