Kościół

Siedlce: Rekolekcje Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i Fundacji „Pro Studio Et Vita”.

Siedlce Wt. 13.02.2024 11:34:39
13
lut 2024

Rekolekcje Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i Fundacji „Pro Studio Et Vita” zaplanowano w dniach 16 -18 lutego w Bursie św. Stanisława Kostki w Siedlcach. W spotkaniu wezmą udział uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studenci, będący „żywym pomnikiem Jana Pawła II”.

Inicjatorem, a zarazem organizatorem spotkania jest diecezjalny koordynator - ks. kan. Paweł Kindracki.

Hasło rekolekcji brzmi „M jak Miłość, czyli powołanie do dojrzewania w Miłości”. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. dr Jakub Wyrozębski – odpowiedzialny za organizację i współprowadzenie Warsztatów Wychowania Chrześcijańskiego.

Rekolekcje rozpoczną się w piątek wieczorem wspólną kolacją i zawiązaniem wspólnoty. W sobotę będzie czas na konferencje, ćwiczenia warsztatowe, celebrację pokutną, Eucharystię i Wieczór Chwały. W niedzielę po Mszy św. uczestnicy rozjadą się do swoich domów.

Program stypendialny obejmuje nie tylko pomoc finansową, lecz również formację. Dlatego też obecność na spotkaniu jest obowiązkowa, szczególnie dla uczniów szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych i jest jednym z warunków kontynuacji stypendium. Studenci uczestniczą w rekolekcjach w swoich wspólnotach studenckich, ale jeśli mają czas i ochotę to również są na nie zaproszeni. Studenci w 16 największych miastach akademickich tworzą wspólnoty akademickie.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.