Kościół

Siedlce: Peregrynacja Figury MB Różańcowej

Siedlce Wt. 27.04.2021 18:29:48
27
kwi 2021

W pierwszą sobotę miesiąca, 1 maja po Nabożeństwie Wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi, które rozpocznie się Eucharystią w siedleckiej Katedrze o godz. 7.00, zacznie się peregrynacja Figury MB Różańcowej w miastach diecezji, w których jest Męski Różaniec.

Figura zostanie uroczyście wprowadzona do Katedry 30 kwietnia o godz. 17.00. Natomiast w sobotę po zakończonym Nabożeństwie Wynagradzającym w Katedrze rozpocznie się nawiedzenie siedleckich parafii w następującej kolejności:

1 maja - parafia Św. Józefa,
2 maja – parafia Św. Józefa, wieczorem parafia Katedralna,
3 maja– parafia Katedralna, wieczorem parafia św. Teresy,
4 maja - parafia Św. Teresy do 20.00,
5 maja - KSP, wieczorem parafia Miłosierdzia Bożego,
6 maja – parafia Miłosierdzia Bożego, wieczorem parafia Bł. Męczenników Podlaskich,
7 maja – parafia Bł MP, a wieczorem przekazanie do Łosic.

Wprowadzenie Figury do każdej parafii zaplanowane jest na wieczorną Mszę Św. (szczegóły w ogłoszeniach parafialnych w poszczególnych parafiach) Zaproszenie do udziału w tym modlitewnym wydarzeniu adresowane jest do wszystkich parafian, wspólnot działających w danej parafii jak również do wiernych z innych parafii. Organizatorami całego przedsięwzięcia są mężczyźni z Męskiego Różańca z Warszawy i ponad 50 miast w Polsce i za granicą, dlatego też zaprasza się do aktywnego udziału w spotkaniach modlitewnych mężczyzn z Męskiego Różańca i innych męskich grup zrzeszonych przy parafiach i poza nimi.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.