Kościół

Siedlce: Msza św. w intencji pokoju i całodobowa adoracja /ZDJĘCIA/

Siedlce Sob. 26.03.2022 16:29:55
26
mar 2022

- Potrzebujemy Cię Maryjo, byś wyprosiła światu pokój i bezpieczeństwo - mówił 25 marca w siedleckiej katedrze bp Grzegorz Suchodolski. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego i w Dniu Świętości Życia biskup pomocniczy diecezji siedleckiej przewodniczył mszy św. w intencji pokoju na Ukrainie. Wcześniej w łączności z Papieżem Franciszkiem dokonał aktu poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Po odczytaniu Aktu, zgromadzeni w katedrze odmówili różaniec, następnie wzięli udział w adoracji przed Najświętszym Sakramentem.
O godzinie 18.00 rozpoczęła się Msza św. w intencji pokoju na Ukrainie. Przewodniczył jej i homilię wygłosił również bp Grzegorz Suchodolski
- Potrzebujemy Cię Maryjo byś wyprosiła światu pokój i bezpieczeństwo. To Ty jesteś Królową pokoju. To Ty nas wzywasz, abyśmy przez Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Twojemu niepokalanemu sercu, przez pokutę, i różaniec, przez nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca wyprosili nawrócenie Rosji i zachowanie świata od wojen i bezbożnych systemów. Potrzebujemy Ciebie Maryjo bo bez Twojej pomocy jesteśmy słabi i bezbronni - mówił w homilii bp Suchodolski.Po Eucharystii zebrani wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.Następnie rozpoczęła się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, by błagać Pana Boga o dar pokoju na Ukrainie. O godz. 21.00 adoracji Najświętszego Sakramentu przewodniczyła młodzież z KSM - u.W inicjatywę "Adoracja bez granic" Fundacji Solo Dios Basta włączyło się wiele parafii w diecezji siedleckiej.

zdjęcia: Piotr Grabowski 
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.