Kościół

Siedlce: Modlitwa różańcowa i Pokutny Marsz Różańcowy w intencji Ojczyzny

Siedlce Pon. 13.12.2021 16:53:48
13
gru 2021

W niedzielę 12 grudnia, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe, ulicami Siedlec przeszedł 62. Pokutny Marsz Różańcowy. Uczestnicy rozpoczęli modlitwę o godzinie 14.00 przy pomniku św. Jana Pawła II.

Organizatorzy wspomnieli 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce oraz I rocznicę pogrzebu dzieci utraconych w Gończycach. Wyrazili życzenie, aby nigdy nie dochodziło do zabijania człowieka przez człowieka, jednych grup społecznych przez drugie a szczególnie do niszczenia życia w naszej Ojczyźnie.

Intencją modlitwy, której przewodniczył ks. kanonik Jan Spólny, było aby Polska była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, aby wypełniły się Jasnogórskie Śluby Narodu, ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci, zaprzestanie zabijania życia i godności człowieka przez różnego rodzaju nałogi i używki między innymi: narkotyki, brak zahamowań w popędach, hazard a także egoizm.

Odmówiono Modlitwę do Matki Boskiej z Guadelupe w intencji nienarodzonych dzieci i ofiar aborcji. Autorem modlitwy jest J.E. ks. Abp Józef Michalik. Następnie odmówiono: tajemnice bolesne Różańca Św., Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Litanię Narodu Polskiego oraz tajemnice chwalebne Różańca Św.

Uczestnicy nieśli wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej, obraz Matki Boskiej z Guadalupe oraz relikwie świętych i błogosławionych a mianowicie: św. Andrzeja Boboli, św. Ojca Maksymiliana Kolbe, św. Jana Pawła II, św. Stanisława Kostki, św. Stanisława Papczyńskiego, św. Joanny Beretta Molla, św. Jana Bosko, św. Józefa Sancheza del Rio, bł. Męczenników Podlaskich, bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, bł. Karoliny Kózkównej, bł. Męczenników z Peru, o. Zbigniewa Strzałkowskiego, o. Michała Tomaszka, bł. Wacława Honorata Koźmińskiego.

Procesja udała się do katedry siedleckiej gdzie o godzinie 16.00 odprawiono Mszę św. w intencji Ojczyzny której przewodniczył ks. dziekan Dariusz Mioduszewski - proboszcz parafii katedralnej p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Kazanie wygłosił ks. kanonik Jan Spólny – proboszcz parafii p.w. Świętej Trójcy w Gończycach. W nawiązaniu do Ewangelii, w której ludzie szukający Boga pytali Jana Chrzciciela „co mamy czynić ", kaznodzieja wskazał, że dzisiaj mamy chronić życie nienarodzone i nieść pomoc tym, którzy zostali uwikłani w grzechy. Wskazał jak wychodzić z syndromu poaborcyjnego, a więc szukać przebaczenia u Pana Boga, ufać że zabite dziecko wybaczyło i przebaczyć samemu sobie. Objaśniał, jak służyć życiem przez duchową adopcję i jak dzieci z naturalnych poronień powierzyć Panu Bogu z ufnością. Drugie czytanie mówiło „Radujcie się zawsze w Panu". - Mamy zawsze ufać Panu Bogu, także w ciężkich sytuacjach, także w okresie pandemii. Nie załamywać się i nie tracić nadziei. Pan Bóg jest Panem naszego życia - mówił ks. Jan Spólny.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom duchownym i świeckim zaangażowanych w modlitwę i pomoc przy organizowaniu i promowaniu comiesięcznych Pokutnych Marszów Różańcowych, oraz wszystkim którzy udostępnili relikwie świętych i błogosławionych.tekst: Andrzej Woroszyło
zdjęcia: Piotr Grabowski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.