Kościół

Siedlce: Męski Różaniec /ZDJĘCIA/

Siedlce Sob. 07.08.2021 09:31:02
07
sie 2021

W pierwszą sobotę miesiąca, 7 sierpnia w Siedlcach odbył się Męski Różaniec. Kilkudziesięciu mężczyzn modliło się rano idąc przez centrum Siedlec z katedry do kaplicy Ogińskich.

Męski Różaniec rozpoczął się od Mszy św. w siedleckiej katedrze pod przewodnictwem ks. Marcina Olka. Po Eucharystii mężczyźni z różańcami w dłoniach wyruszyli w kierunku placu przed kaplicą św. Krzyża na ul. Starowiejskiej. Przy figurze Matki Bożej odśpiewano m.in. Apel Jasnogórski oraz udzielono błogosławieństwa przybyłym uczestnikom. Mężczyznom we wspólnej modlitwie towarzyszył ks. Marcin Olek - dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach.

Jak powiedzieli naszej redakcji mężczyźni, idą oni z potrzeby serca, dla wynagrodzenia za zniewagi odwracającego się od Boga świata, dla dania świadectwa i przekazania dobrych wzorców dzieciom. Niosą ze sobą intencje dziękczynne, za doznane łaski i opiekę nad rodzinami. Mówili także o potrzebie dawania świadectwa własnym dzieciom: zarówno tym małym, jak i tym, które niedługo założą własne rodziny i będą miały swoje dzieci.

Męski różaniec odbył się po raz pierwszy w marcu 2020 roku. Od tego czasu odbywa się regularnie co miesiąc w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.