Kościół

Siedlce: Laureaci 28. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Siedlce Czw. 18.04.2024 16:04:23
18
kwi 2024

W czwartek, 18 kwietnia w Centrum Charytatywno - Duszpasterskim w Siedlcach odbył się etap diecezjalny 28. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W trakcie rywalizacji wyłoniono troje laureatów, którzy będą reprezentowali diecezję siedlecką podczas finału w Niepokalanowie.

Paweł Dołęgowski, Natalia Wesołowska i Maria Lewczuk, to oni będą reprezentowali diecezję siedlecką podczas Finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Niepokalanowie.

Po etapie pisemnym i dogrywkach ustnych, komisja wyłoniła zwycięzców. Zakres tematyczny tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej obejmuje Księgę Sędziów oraz Dzieje Apostolskie. Ta tematyka stanowi nawiązanie do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, który rozważa o synodalności, aby zwrócić szczególną uwagę na wspólnotowy wymiar Kościoła.

We wszystkich diecezjach w Polsce 18 kwietnia odbył się etap diecezjalny konkursu, organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” we współpracy z diecezjalnymi wydziałami katechetycznymi.

Z każdej diecezji wyłoniono trzech laureatów, którzy będą jej reprezentantami na ostatnim, ogólnokrajowym etapie, który zaplanowano na 10 i 11 czerwca w Niepokalanowie.
Warto dodać, że nowym Koordynatorem OKWB w diecezji siedleckiej został Kacper Kowalczyk, uczeń I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Radosław Czw. 18.04.2024 19:49:30

Dlaczego nikt nie napisał skąd są te osoby to raz, a dwa jaki katecheta ich przygotował. Trochę słabo...