Kościół

Siedlce, Biała Podlaska: Caritas zorganizuje Śniadania wielkanocne

07
kwi 2023

Niemal 300 osób spodziewa się Caritas Diecezji Siedleckiej na dwóch Śniadaniach wielkanocnych dla osób samotnych i potrzebujących. Odbędą się one 5 kwietnia przy ul. Warszawskiej 15 w Białej Podlaskiej oraz 8 kwietnia w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 w Siedlcach. Organizacja chce poprzez spotkanie wesprzeć ich duchowo, ale też materialnie, przekazując paczki żywnościowe.

- Chcemy przeżyć ten wyjątkowy czas przedświąteczny razem osobami potrzebującymi. Nasze spotkania wielkanocne dają namiastkę Świąt. Na stole pojawią się potrawy wielkanocne, ale przede wszystkim chodzi nam o to, by nikt nie został sam – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Biała Podlaska

Śniadanie wielkanocne odbędzie się 5 kwietnia o godz. 9:30 w budynku przy ul. Warszawskiej 15. Rozpocznie się przywitaniem i modlitwą, którą poprowadzi Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej, ks. Paweł Zazuniak oraz przemówieniem Prezydenta Miasta Biała Podlaska, Michała Litwiniuka. Z uwagi na trwające prace remontowe, ograniczy się do przekazania 100 paczek wielkanocnych, w których znajda się potrawy wielkanocne ufundowanych przez Miasto Biała Podlaska i Caritas Diecezji Siedleckiej oraz zebranych podczas zbiórki żywności „Tak, POMAGAM!”.

Siedlce

Caritas zaprasza na wspólne śniadanie wielkanocne 8 kwietnia o godz. 11:00 w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim przy ul. Bpa I. Świrskiego 57. Na spotkanie, które poprowadzi Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej, ks. Paweł Zazuniak, zaproszono Księdza Biskupa Kazimierza Gurdę, Księdza Biskupa Grzegorza Suchodolskiego oraz Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika. Na stołach pojawią się potrawy wielkanocne: żurek, jajka, kiełbasa, śledzie, ryba, sałatka jarzynowa i ciasto. Na zakończenie osoby potrzebujące otrzymają paczki wielkanocne, przygotowane z żywności zebranej podczas zbiórki żywności „Tak, POMAGAM!”.
(AN)

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.