Kościół

Siedlce, Biała Podlaska: Caritas pomaga w rozliczeniu PIT

12
kwi 2023

Bezpłatną pomoc w rozliczeniu zeznania podatkowego PIT oferuje Caritas Diecezji Siedleckiej. Inicjatywa każdego roku cieszy się sporym zainteresowaniem. Dyżury odbywają się w Siedlcach i w Białej Podlaskiej. Przy okazji można przekazać 1,5% podatku i wspomóc wiodącą w diecezji siedleckiej organizację charytatywną. - Od lat wychodzimy także naprzeciw tym, dla których rozliczenie zeznania podatkowego byłoby kłopotem. Pomagamy bezpłatnie. W zamian prosimy o przekazanie 1,5% podatku – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Siedlce:

Dyżury odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 14:00-16:00 w budynku Centrum Charytatywno-Duszpasterskim przy ul. Bpa I. Świrskiego 57, w pokoju naprzeciwko jadłodajni oznaczonym plakietką „Centrum Pomocy Caritas Diecezji Siedleckiej”. PIT-y rozliczają pracownicy działu księgowego Caritas Diecezji Siedleckiej.

Biała Podlaska:


Dyżury odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-14:00 w budynku przy ul. Terebelskiej 80 W 41. PIT-y rozlicza sekcja finansowo-księgowa Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej.

Nie zapomnij zabrać

Do spotkania w sprawie rozliczania PIT należy się przygotować. Należy zabrać ze sobą wszystkie otrzymane PIT za 2022 rok (PIT-11, PIT-8C, w przypadku ich braku – samodzielnie ustaloną wartość przychodu z danego źródła) oraz dokumenty potwierdzające możliwość odliczenia od podatku przysługujących ulg lub odliczeń zgodnie z informacjami zamieszczonymi na: www.e-pity.pl. Aby wysłać elektronicznie PIT za 2022 rok do Urzędu Skarbowego należy przynieść złożony do Urzędu Skarbowego PIT za poprzedni rok, czyli 2021.

„Pomagamy dzięki Tobie”


Caritas Diecezji Siedleckiej od ponad 30 lat działa na terenie diecezji siedleckiej. Pomaga osobom potrzebującym - m.in. ubogim dzieciom i młodzieży, osobom z niepełnosprawnościami i chorym, pogrążonym w ubóstwie, seniorom, bezrobotnym, osobom w kryzysie bezdomności, pogorzelcom, ofiarom kataklizmów oraz osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Funkcjonuje dzięki przekazywanym środkom finansowym i rzeczowym. Stara się pomóc każdej potrzebującej osobie, bez względu na wiek, wyznanie czy pochodzenie.

(AN)

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.