Kościół

Są jeszcze wolne miejsca na Radiową Pielgrzymkę do Włoch

Siedlce Śr. 01.03.2023 12:59:50
01
mar 2023

Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne ARKA oraz Katolickie Radio Podlasie zapraszają Koła Przyjaciół oraz słuchaczy do udziału autokarowej pielgrzymce do Włoch zaplanowanej w dniach 15 kwietnia - 23 kwietnia 2023 r. Są jeszcze wolne miejsca.

Pielgrzymka ma charakter dziękczynny za 30 lat Katolickiego Radia Podlasie.


Opis:

Siedlce – Tarvisio – Padwa – Asyż – Cascia – (Calvi) – Rzym – Neapol  – Monte Sant`Angelo – San Giovanni Rotondo - Lanciano - Loreto - Wenecja – Tarvisio - Siedlce


Plan:

Dzień 1

Siedlce – Tarvisio

Wyjazd 15.04.2023 o godz. 04:00 z parkingu przy NoveKino Siedlce ul. Wiszniewskiego 4. Przejazd malowniczą trasą przez Czechy i Austrię do Tarvisio. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja.
Dzień 2 Tarvisio – Padwa – Asyż

Dzień 2
Tarvisio – Padwa – Asyż
Po śniadaniu udamy się do Padwy na krótki spacer przez ogromny plac miejski z wyspą pośrodku, otoczoną ponad 70 posągami zasłużonych mieszkańców, który doprowadzi nas do Papieskiej bazyliki św. Antoniego. Wewnątrz znajduje się grób św. Antoniego Padewskiego (Antoniego z Padwy). Przez mieszkańców Padwy bazylika nazywana jest „Il Santo” Przejazd na nocleg do Asyżu.
Dzień 3 Asyż – Cascia – (Calvi) - Rzym

Dzień 3
Asyż – Cascia – (Calvi) - Rzym
Rano po śniadaniu przejazd do Asyżu gdzie nawiedzimy miejsca związane z życiem św. Franciszka i św. Klary: Bazylika św. Franciszka, Bazylika św. Klary, Plac miejski, Kościół nowy. Modlitwa przy relikwiach bł. Carlo Acutisa w Kościele Matki Bożej Większej w Asyżu. Następnie udamy się do Casci, św. Rity – patronki od spraw trudnych i niemożliwych w pojęciu człowieka, gdyż dla Boga nie ma nic niemożliwego. Nocleg w okolicach Rzymu.


Dzień 4

Rzym
Po śniadaniu przejazd do Państwa Watykańskiego – nawiedzimy Bazylikę św. Piotra, następnie udamy się na spacer po Rzymie Barokowym: Plac Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac dell Popolo. Nocleg w okolicach Rzymu.


Dzień 5
Rzym
Rano nawiedzimy Plac św. Piotra, aby wziąć udział w co środowej audiencji – o ile Papież będzie przebywał w Rzymie. Następnie zwiedzamy najstarszą część Rzymu: Kapitol, Fora Imperiali, Koloseum. Na zakończenie dnia zobaczymy Bazylikę św Jana na Lateranie. Przejazd na Monte Cassino aby nawiedzić Klasztor O,O Benedyktynów i zadumać się na cmentarzu Polskich żołnierzy poległych w bitwie o Monte Cassini. Przejazd do hotelu w okolicach Neapolu, obiadokolacja i nocleg.


Dzień 6
Neapol – Pompeje - Monte Sant`Angelo – San Giovanni Rotondo
Rano udamy się na zwiedzanie Neapolu. Rozpoczniemy Mszą św. w Kościele - p.w. Matki Bożej Niepokalanej z Lourdes i św. Józefa, w którym znajduje się grób Padre Dolindo. Następnie spacer po mieście do Katedry z doczesnymi szczątki patrona Neapolu św. Januarego. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Chwila wolnego czasu na kawę, po czym udamy się w kierunku San Giovanni Rotondo. Na chwile zatrzymamy się w Sanktuarium św Michała Archanioła na Górze Gargano. Przejazd do San Giovanni Rotondo.
Nocleg w San Giovanni Rotondo.


Dzień 7
San Giovanni Rotondo – Lanciano - Loreto

Przedpołudnie spędzimy w San Giovanni Rotondo. Po południu udamy się do Lanciano, gdzie nawiedzimy Bazylikę św. Franciszka, która w swych murach skrywa pierwszy Cud Eucharystyczny. Następnie przejazd do Loreto, gdzie nawiedzimy Papieskie Sanktuarium Większe Świętego Domu Madonny z Loreto. Nocleg w okolicach Loreto.


Dzień 8
Loreto – Wenecja – Tarvisi
o
Po śniadaniu wyruszymy do Wenecji słynnego miasta „na wodzie” spacer malowniczymi uliczkami do Placu św. Marka. Przejazd na nocleg w okolice Tarvisio.


Dzień 9
Tarvisio – Siedlce

Rano po śniadaniu ruszymy malowniczą trasą przez Austrię i Czechy do Polski, do Siedlec.
UWAGA !!!


Po rezerwacji prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 1450 zł. na konto Biura Arka 82 1020 4476 0000 8102 0377 6051

Pozostałą kwotę 520 Euro wpłacamy na 30 dni przed terminem wyjazdu na konto walutowe  32 1020 4476 0000 8302 0377 6077 lub w biurze Arka.


Cena uzależniona od ilości uczestników:

Grupa min. 45 os – 1450 PLN + 520 Euro
Grupa min. 40 os – 1550 PLN + 530 Euro

Szczegółowe informacje - 882 114 244

 
W cenie:

- zakwaterowanie w hotelu 3*** / 4**** pokoje 2-osobowe i 3-osobowe
- 8 śniadań wzmocnione (pieczywo, wędlina, ser, ciasta)
- 8 kolacji trzydaniowych (pierwsze/drugie danie + deser oraz woda w karafkach)
- przejazd komfortowym autokarem na całej trasie
- pozwolenia na wjazdy do miast i parkingi
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- wypożyczenie zestawów odbiorników radiowych: przewodnik-pielgrzym
- ubezpieczenie KL NNW + koszty kwarantanny/leczenia na Covid
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
- opiekę pilota i przewodnika oraz duchowa opieka księdza

Uwagi:

Cena nie uwzględnia:
- napojów do obiadokolacji nie przewidzianych w menu restauracji
- dopłaty do pokoju jednoosobowego (ok. 80 euro)
- kosztów wymazu na Covid-19 (jeżeli będą wymagane)

 Dodatkowe informacje:
– prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych dostępnymi na stronie www.arkapielgrzymki.pl
– z przyczyn niezależnych od Biura ARKA, kolejność nawiedzanych miejsc może ulec zmianie
– minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 45 osób
– w terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych
– informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy
– wymaganym dokumentem jest dowód osobisty lub paszport.
 

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.