Kościół

Rozmowa z Jolantą Sosnowską, autorką książek o Janie Pawle II

Siedlce Czw. 09.03.2023 21:21:19
09
mar 2023

W ostatnich dniach w reportażu w jednej z komercyjnych telewizji pojawiły się sugestie, jakoby Karol Wojtyła w czasie, gdy był metropolitą krakowskim, miał wiedzieć o przypadkach tuszowania pedofilii wśród duchownych. Jolanta Sosnowska twierdzi, że na te doniesienia trzeba patrzeć w szerszym kontekście.

Jolanta Sosnowska w-ce prezes Wydawnictwa Biały Kruk, autorka, redaktorka wielu książek m.in. monumentalnej, czterotomowej biografia św. Jana Pawła II „Hetman Chrystusa” oraz „Jan Paweł II. Dzień po dniu. Ilustrowane Kalendarium Wielkiego Pontyfikatu 1978-2005 “ powiedziała w wywiadzie dla Katolickiego Radia Podlasie, że na doniesienia o św. Janie Pawle II trzeba patrzeć w szerszym kontekście. Przywołała m.in. fragment wypowiedzi postulatora procesów beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Papieża Polaka – ks. Sławomira Odera.

Całej wypowiedzi autorki można posłuchać TUTAJ.

W związku z reportażem oświadczenie wydała Konferencja Episkopatu Polski. Przedstawiciele Episkopatu podkreślają w nim, że dziś bez wątpienia mamy o wiele większą społeczną świadomość skutków wykorzystania seksualnego, a w Kościele wypracowano procedury oraz sposoby reagowania i pomocy. W ich ocenie sprawiedliwa ocena działań ordynariusza archidiecezji krakowskiej Karola Wojtyły wymaga dalszych badań archiwalnych.JK/AK/MR

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.