Kościół

Relikwie św. Franciszka w siedleckiej parafii

Siedlce Śr. 23.06.2021 15:41:21
23
cze 2021

Poświęcenie nowej mozaiki i instalacja relikwii św. Franciszka z Asyżu zgromadziły 22 czerwca wielu wiernych w parafii Bożego Ciała w Siedlcach. Uroczystość połączona była z nabożeństwem do św. Rity, które odbywa się w tej parafii każdego 22 dnia miesiąca.

O godzinie 17.00 rozpoczęło się nabożeństwo do św. Rity, które poprowadził ks. Dariusz Ostałowski. Połączone było z odczytaniem kartek z intencjami oraz z nabożeństwem czerwcowym. Mszę św. o godzinie 18.00 sprawowali ks. prałat Stanisław Wojteczuk, ks. prałat Mieczysław Głowacki, ks. Paweł Siedlanowski, ks. Dariusz Ostałowski i ks. Paweł Broński. Homilię wygłosił o. Azariasz franciszkanin, który przywiózł z Włoch - relikwie św. Franciszka.

Na zakończenie Eucharystii odbyło się uroczyste poświęcenie mozaiki i instalacja relikwii św. Franciszka. Po Mszy św. wierni odmówili jeszcze litanię do św. Rity. Poświęcenia róż dokonał proboszcz parafii ks. prałat Stanisław Wojteczuk a następnie ks. Dariusz Ostałowski pobłogosławił zebranych relikwiami św. Rity.
zdjęcia: Piotr Grabowski
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.