Kościół

Przesłanie zwycięstwa w Jezusie

Siedlce Śr. 05.04.2023 14:13:51
05
kwi 2023

W Wielką Środę 5 kwietnia, w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, zaproszeni goście oraz społeczność Katolickiej Szkoły im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach obejrzeli spektakl „Pasja Jezusa Chrystusa”. Twórcami i aktorami tego widowiska byli rodzice uczniów katolickiej szkoły podstawowej.

- Przez ten spektakl doświadczamy prawdy o grzechu, który przynosi wiele zła. Dotyka nas i społeczności w których żyjemy; powoduje wiele cierpienia. Widzimy, że w Jezusie mamy szansę, aby grzech i zło, które pojawia się w świecie, pokonać. On jest naszym zwycięzcą i dlatego tak wielka radość, że po Jego Męce i Śmierci, następuje radość Zmartwychwstania. Jezus pokazuje nam, że nie jesteśmy nigdy przegrani - mówił biskup siedlecki Kazimierz Gurda na koniec widowiska.

Szymon Osieleniec – delegat ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, wręczył ks. Marcinowi Olkowi – dyrektorowi Katolickiej Szkoły Podstawowej w Siedlcach, medal ministra za zasługi w zarządzaniu oświatą, wieloletnią pracę dydaktyczną i edukacyjną.

Scenariusz spektaklu jest adaptacją tekstów biblijnych opartą o tradycyjną Drogę Krzyżową. Przez retrospekcje przywołane zostały wydarzenia zapowiadające mękę i śmierć Jezusa. Dramatyczne wydarzenia sprzed niespełna dwóch tysięcy lat: zdrada, wymuszone przez tłum skazanie Boga-Człowieka na śmierć to misterium męki Jezusa, z której wypływa nadzieja na życie.

W tematykę zbliżającego się Triduum Paschalnego wprowadziły też widzów, wykonywane na żywo, tradycyjne pieśni pasyjne.

Tegoroczna, już kolejna prezentacja spektaklu, została wzbogacona o nowe treści. Udział w przedstawieniu to doskonałe uzupełnienie wielkopostnego przygotowania do zbliżających się Świąt.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Marek Weresa

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.