Kościół

Przedstawiciele Kół Przyjaciół KRP spotkali się w Siedlcach

Siedlce Wt. 18.04.2023 15:26:25
18
kwi 2023

15 kwietnia w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim miało miejsce spotkanie świąteczne z udziałem przedstawicieli Kół Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie.

Na początku spotkania głos zabrał ks. Marek Bieńkowski, dyrektor rozgłośni. - Cieszę się niezmiernie, że ponad 60 osób przyjechało, przyjęło to zaproszenie. Chciałbym podziękować pani Marcie Błazik, która prowadzi Koło Przyjaciół w Ostrowie Lubelskim i zapraszam po odbiór pamiątkowej statuetki. Dziękujemy za zaangażowanie i życzymy, by koło się rozwijało – podkreślił. Dyrektor podziękował za przekazaną jałmużnę wielkopostną oraz regularne przyjeżdżanie do radia na modlitwę różańcową – dodał.

Następnie do zebranych zwrócił się ks. Paweł Broński, diecezjalny opiekun Kół Przyjaciół KRP. – Dzisiaj twórcami mediów są tak naprawdę wszyscy. Każdy kto ma smartfona, może publikować informacje, relację na żywo z różnych wydarzeń. Mamy diecezjalne, komplementarne medium – mamy portal, radio od 30 lat i telewizję od przeszło 2 lat. Możemy ich używać, z ich korzystać. Mamy ambicję bycia profesjonalnymi, dlatego przegrywami z amatorami. Nad materiałem musimy popracować – napisać relację, zmontować dźwięki i filmy. Wszystko to wymaga czasu, publikacja nie może być natychmiastowa. Wszystko to wymaga dobrej jakości sprzętu, dlatego tegoroczna jałmużna zostanie przeznaczona na jego zakup. Mamy nadzieję, że radio przetrwa. Radio to medium towarzyszące, nie przeszkadza w naszej działalności. Można prowadzić samochód czy gotować i słuchać. To podwójna korzyść – robię swoje, a w międzyczasie chłonę treści – zaznaczył. Ks. Paweł Broński wręczył Zofii Kalinowskiej, prezesce Koła Przyjaciół w Milanowie, pamiątkową statuetkę jako wyraz wdzięczności za współpracę z rozgłośnią.

O 12:00 w siedleckiej katedrze była sprawowana Msza Św. w intencji słuchaczy z Kół Przyjaciół. Po Eucharystii rozpoczęła się druga część spotkania. Czas umiliły występy zespołów Moko Bęc i Kryters. Kapele zaprezentowały znane i lubiane przeboje muzyki rozrywkowej, a także piosenki biesiadne oraz ludowe.

Ze słuchaczami spotkał się ks. Kazimierz Gurda, biskup siedlecki. – Proszę Państwa chcę podziękować za to, że Państwo razem ze swoimi kołami wspieracie radio, poprzez modlitwę i ofiarę. Dziękuję Wam za to, że przyjeżdżacie do studia i prowadzicie modlitwę. Zależy mi na tym, by nasi diecezjanie, a więc Wy, byście się czuli związani z radiem, czuli się za nie odpowiedzialni, by Wam służyło. By ta relacja była bliska, rodzinna. Byście za pośrednictwem radia przekazywali informacje o tym, co się dzieje w Waszych parafiach i miejscowościach. Byście dzielili się świadectwem wiary – powiedział biskup.

Podczas spotkania nie zabrakło czasu na wymianę doświadczeń i sugestii. Prezesi podzielili z pasterzem diecezji spostrzeżeniami na temat funkcjonowania Kół Przyjaciół.
W sobotnim wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele kół działających w Adamowie, Śmiarach, Szaniawach, Parczewie, Ostrowie Lubelskim, Kąkolewnicy, Krynce, Karczach, Tchórzewie, Grębkowie, Krynicy, Wiśniewie, Oleksinie, Stoczku Łukowskim, Terespolu, Sworach, Wólce Dobryńskiej, Trzebieszowie, Wohyniu, Radczu, Ulanie, Milanowie, Łomazach, Rolach, Nakorach, Suchożebrach, Krześlinie, Biardach, Górkach, Zalesiu, Mokobodach.
Js

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.