Kościół

Prezesi Kół Przyjaciół KRP spotkali się w Siedlcach

Siedlce Pon. 21.06.2021 14:10:23
21
cze 2021

Wizyta w studiu internetowej telewizji diecezji siedleckiej Faro TV, prelekcja psycholog Magdaleny Krasuskiej to główne punkty sobotniego spotkania z udziałem prezesów Kół Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie. W minioną sobotę w Siedlcach spotkali się reprezentanci kół z całego regionu.

Na początku spotkania głos zabrał ks. Paweł Broński, diecezjalny opiekun kół. Podziękował serdecznie za obecność i poprowadził modlitwę. Następnie omówił profil działalności Faro TV.  Na przykładzie ostatniej transmisji przeprowadzonej z Jerycha Młodych w Pratulinie, wyjaśnił mechanizmy jakimi rządzi się telewizja internetowa. Przybliżył także postać bł. Carlo Acutisa, patrona Internetu. Nie bez powodu -  studio telewizji Faro TV nosi imię bł. Carlo Acutisa. Ks. Paweł Broński zapowiedział najbliższe transmisje internetowe, zachęcił do śledzenia profilu Faro TV na fb oraz subskrybowania kanału na youtubie.

Podczas spotkania Magdalena Krasuska, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Siedlcach wygłosiła prelekcję na temat wpływu zdalnego nauczania na dzieci i młodzież. Wyjaśniła, że nauczanie zdalne negatywny wpływ miało przede wszystkim na dzieci rozpoczynające edukację szkolną. - Małe dziecko, które zaczyna edukację szkolną powinno socjalizować się w szkole, uczyć się rozwiązywania swoich problemów, budowania relacji z rówieśnikami, uczyć się takich podstawowych rzeczy jak topografia szkoły, system przerwy i lekcji. Szkoła uczy nas odnajdywania się w innych sytuacjach społecznych, później w pracy. Te dzieci nie mają takich doświadczeń, to powoduje, że nie nabywają pewności siebie i nie nabywają umiejętności pozytywnej samooceny - zaznaczyła Magdalena Krasuska, psycholog.

Dodała, że kluczową rolę w rozwoju małego dziecka odgrywa ruch. - Dziecko rozwija się przez ruch, motoryka ma wpływa na psychikę, a psychika ma wpływ na motorykę. Ruch jest potrzebny do rozwoju. Nauczanie zdalne spowodowało, ze dziecko  siedziało 5-6 godzin przed monitorem komputera, a potem jeszcze odrabiało przy nim lekcje. Rozwój dziecka jest zaburzony. Dziecki spędzały czas w stroju pandemicznym w łóżku, obłożone książkami, grami komputerowymi. W naszej pracy zauważamy wzrost zaburzeń u dzieci, spadek nastroju, uzależnienie od gier i mediów społecznościowych - podsumowała Magdalena Krasuska.

Uczestnicy nie kryli zadowolenia z możliwości spotkania się po dłuższej przerwie. – Jadąc na spotkanie z koleżankami, miałyśmy dużo obaw, czy przyjedzie nas wiele, czy będzie tylko garstka. Przypuszczałyśmy, że będzie nas niewiele. Ku naszemu miłemu zaskoczeniu okazało się, że jest nas rzesza. To kolejny dowód na to, że potrzebujemy takich spotkań, nie online, ale spotkań z żywym człowiekiem. Program spotkania był niezwykle interesujący. Dziękujemy serdecznie organizatorom – podkreśliła Anna Kukawska, prezes Koła Przyjaciół w Białej Podlaskiej przy parafii Chrystusa Miłosiernego.

Ostatnim akcentem spotkania były rozmowy przy obiedzie.


Przedstawiciele Katolickiego Radia Podlasie dziękują słuchaczom za obecność, serdeczne rozmowy i miłą atmosferę.Js

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.