Kościół

Poświęcenie nowego studia telewizyjnego

Siedlce Czw. 08.10.2020 11:41:00
08
paź 2020

W sobotę, 10 października 2020 r. o godz. 9:30 odbędzie się obrzęd błogosławieństwa nowego studia Internetowej Telewizji Diecezji Siedleckiej. Patronem studia będzie bł. Carlo Acutis, młody święty, który już dziś nazywany jest influencerem Boga i nieformalnym patronem Internetu. Obrzędu dokona Bp Grzegorz Suchodolski.

Studio o powierzchni 50 m2 zlokalizowane jest przy ul. Brzeskiej 37 w Siedlcach (w budynku dawnej kaplicy przy parafii Ducha Świętego). Pomysł utworzenia takiego obiektu zrodził się w głowach młodych księży naszej diecezji, a dojrzewał na progu postępującej epidemii koronawirusa, która pokazała jak przydatne mogą być media audiowizualne, zarówno w czasie zwyczajnym, jak i nieocenione w chwili tzw. lockdownu. Inicjatywę księży z wielkim entuzjazmem przyjął i poparł Bp Kazimierz Gurda, ordynariusz naszej diecezji, a zadanie prowadzenia studia (dekretem z dnia 14 września 2020 r.) powierzył ks. Pawłowi Brońskiemu z Katolickiego Radia Podlasie. Wykonawcą prac technicznych, w tym specjalistycznego wygłuszenia pomieszczeń, jest Artur Dernowski – kierownik techniczny KRP.

Celem powstania tego studia nagrań, szczególnie w dobie dynamicznie rozwijającej się komunikacji multimedialnej, jest dotarcie z przesłaniem Ewangelii i z nauczaniem Kościoła do jak najszerszej grupy wiernych, a zwłaszcza do ludzi młodych. Studio ma służyć kapłanom Diecezji Siedleckiej, osobom życia konsekrowanego, wspólnotom oraz wiernym świeckim, zaangażowanym w tzw. nową ewangelizację. Podmiot umożliwia nagrania studyjne, ale też transmisje terenowe uroczystości kościelnych i wydarzeń o charakterze religijnym. Docelowo ma powstać również kanał Internetowej Telewizji Diecezji Siedleckiej na platformie YouTube, na którym będą publikowane produkcje wideo i transmisje live.

- Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów, pasjonatów wideofilmowania i osoby zaangażowane w „nową ewangelizację” na uroczystość błogosławieństwa studia w sobotę, 10 października o godz. 9:30. Zapraszamy także do współpracy przy tworzeniu tego dzieła - podkreślił ks. Paweł Broński.

Szczegółowych informacji na ten temat udziela ks. Paweł Broński: tel. 503 545 053 lub mail: bronski@radiopodlasie.pl


ks.PB/Js

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Joanna Symanowicz
+48.515869707

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.