Kościół

Podsumowanie VII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego

Siedlce Pon. 17.04.2023 12:08:14
17
kwi 2023

Ewangelia wg św. Łukasza była tekstem źródłowym tegorocznego VII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego. W minioną sobotę, 15 kwietnia, koordynator konkursu, katecheta oraz konsultant ds. katechezy w LSCDN - Barbara Wysokińska podsumowała to wydarzenie.

Uczniowie z 76 szkół podstawowych z terenu diecezji siedleckiej wzięło udział w VII Diecezjalnym Konkursie Biblijnym. Rozgrywki odbyły się tylko w etapie szkolnym i zostały przeprowadzone 2 marca 2023 r.

Za osiągnięcie najwyższego wyniku w swojej szkole każdy uczeń oraz jego katecheta zostali wyróżnieni nagrodami książkowymi oraz gratulacjami i podziękowaniami Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.

Poziom pytań konkursowych był zróżnicowany dla wszystkich, od bardzo łatwych do bardzo trudnych. Uczniowie też na różnym poziomie poradzili sobie z odpowiedziami na postawione pytania: od średniego do bardzo wysokiego, bliskiego 90% właściwych odpowiedzi.

Organizatorem VII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego była Diecezja Siedlecka wraz z głównym koordynatorem, Barbarą Wysokińską (katechetą oraz konsultantem ds. katechezy w LSCDN). Konkurs został przeprowadzony we współpracy z koordynatorami rejonowymi i katechetami w osobach: Maria Suchorab, Elżbieta Misińska, Henryka Mościcka oraz Izabela Karwat.
Szczególne podziękowania Pani Barbara Wysokińska skierowała wobec wszystkich katechetów, którzy zachęcili uczniów do udziału w konkursie, przygotowali ich oraz przeprowadzili rozgrywki w swojej szkole.

Dziękowała dyrektorom szkół, osobom współpracującym podczas realizacji zadań konkursowych. Przede wszystkim wyraziła swoją wdzięczność uczestnikom konkursu biblijnego, czyli uczniom klas siódmych szkół podstawowych i laureatom, którzy zdobyli I miejsce w swojej szkole.

W obecnym roku szkolnym, w niektórych szkołach nie ma uczniów w klasach siódmych. Z tej przyczyny kilkanaście szkół na terenie naszej diecezji nie brało udziału w konkursie. Na szczególne podkreślenie zasługują katecheci, którzy z treścią Ewangelii wg św. Łukasza zapoznawali wszystkich uczniów klas VII, którzy uczestniczą w lekcjach religii w szkole (kilkunastu katechetów)” – podkreśliła Barbara Wysokińska.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.