Kościół

Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski po raz kolejny dotarł do celu

11
cze 2022

Ta tradycja wyrosła z pasji do motocykli, z miłości do św. Jana Pawła II i wielkiego przywiązania do podlaskiej ziemi. W sobotę, 11 czerwca z okazji kolejnej rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na Podlasiu odbył się kolejny Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski z Siedlec do Drohiczyna.


Wydarzenie wróciło po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. W roku 2020 rajd nie odbył się w ogóle, w roku 2021 grupa motocyklistów nieoficjalnie przejechała tradycyjną trasę Siedlce – Drohiczyn. W tym roku motocykliści wrócili na trasę. Organizatorzy rajdu oceniają, że liczba uczestników była rekordowa, a trasę z Siedlec przez Korczew do Drohiczyna przejechało około 350 motocykli.
Rajd rozpoczął się od spotkania przy Krzyżu Papieskim na Błoniach w Siedlcach, w miejscu gdzie był Jan Paweł II. Z Siedlec kolumna kilkuset pojazdów dotarła do Korczewa, skąd po krótkiej przerwie ruszyli do Drohiczyna.
W Drohiczynie na placu przed katedrą, przy ołtarzu zbudowanym jako replika ołtarza, przy którym modlił się w Drohiczynie Jan Paweł II, sprawowana była Msza Święta dziękczynna za wizytę Ojca Świętego oraz w intencji motocyklistów i ich bezpiecznych podróży. Mszę sprawował proboszcz parafii katedralnej ks. Wiesław Niemyjski. W kazaniu kapłan zwracał uwagę na więź Ojca Świętego i Matki Bożej. Podkreślał, że Maryja była przy Krzyżu nawet, gdy inni odeszli. Przy tym samy Krzyżu w 1999 roku modlił się w Drohiczynie św. Jan Paweł II.
Przed Mszą Św. na placu przy katedrze odbył się koncert Magdy Steczkowskiej „Moja podróż śladami JP II”. Artystka wyśpiewała najpiękniejsze pieśni o wierze, nadziei i miłości, podzieliła się też świadectwem osobistych spotkań z Janem Pawłem II. Na koniec w duecie z ks. proboszczem Wiesławem Niemyjskim zaśpiewała „Barkę”
Organizatorami Rajdu byli: Miasto Siedlce (brał w nim udział Prezydent Andrzej Sitnik), Gmina Korczew, Gmina Drohiczyn, Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.
Rajd był jednym z elementów obchodów 23. rocznicy wizyty Ojca Św. Pawła II w Siedlcach i Drohiczynie. Motocykliści ze Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński już teraz zapowiedzieli, że wrócą do Drohiczyna w ostatnią niedzielę sierpnia, by w tym nadbużańskim grodzie zakończyć tegoroczny Rajd Katyński.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.