Kościół

Pielgrzymka Siedlecka już na trasie

Siedlce Pon. 02.08.2021 10:32:30
02
sie 2021

W stronę Jasnej Góry wyruszyła Pielgrzymka Siedlecka, jedna z dziesięciu Pielgrzymek Podlaskich, które podążają do Jasnogórskiej Pani.

- Pielgrzymka to nie kilkaset kilometrów do pokonania, Pielgrzymka to wewnętrzny trud, wewnętrzna droga, którą ma wykonać wasze serce – mówił Ksiądz Biskup Grzegorz Suchodolski, który w parafii św. Teresy w Siedlcach przewodniczył Mszy Świętej inaugurującej Pielgrzymkę Siedlecką.

- Czekaliśmy na ten dzień cały rok. Kiedy zakończyła się zeszłoroczna pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę, nosiliśmy w sobie pragnienie, aby w tym roku wyruszyć w normalnych grupach. Aby każdy, kto ma takie pragnienie mógł wziąć w niej udział. Wprawdzie w tym roku idziemy w dziecięciu pielgrzymkach – my gromadzimy się jako siedlecka – ale w ten sposób Pan Bóg daje nam szansę. Wykorzystajmy ją, niech ci, którzy ruszają fizycznie niosą intencje także nas, którzy pozostajemy jako pielgrzymi duchowi. Niech prowadzi nas Słowo Boże i łaska Chrystusa. Niech prowadzą nas Przewodnicy i kierownictwo Pielgrzymki, którzy zawierzają dzisiaj cały trud pielgrzymowania przez ręce Maryi dobremu Bogu - mówił Biskup Grzegorz Suchodolski.

Pielgrzymów pożegnał także ks. Marek Strzeżysz, koordynator Pieszych Pielgrzymek Podlaskich na Jasną Górę. Po odśpiewaniu hymnu Pielgrzymki uformowaniu grup i błogosławieństwie Biskup Grzegorza, pątnicy wyruszyli w stronę Częstochowy.

Dziś wyruszyły też kolejne grupy Pielgrzymki Podlaskiej. Idą już pątnicy z Włodawy, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Komarówki Podlaskiej, Łosic i Parczewa. Na Jasną Górę dotrą 14 sierpnia. Swoją modlitwą wspiera ich rzesza pielgrzymów duchowych.

Na pątniczym szlaku pielgrzymom towarzyszyć wóz transmisyjny Katolickiego Radia Podlasie. Dzięki temu na antenie Katolickiego Radia Podlasie kilka razy dziennie będzie można usłyszeć relacje z Pielgrzymki, a także zobaczyć w diecezjalnej telewizji FARO TV.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.