Kościół

Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła z Siedlec

Siedlce Pon. 02.08.2021 08:31:42
02
sie 2021

2 sierpnia, Mszą św. w siedleckiej katedrze oficjalnie rozpoczęła się 41. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Eucharystii przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Hierarcha w homilii mówił pątnikom, że pielgrzymka jest czasem umocnienia.

Biskup siedlecki mówił m.in., że w czasie pielgrzymowania, Jezus będzie karmił słowem prawdy miłości i nadziei oraz chlebem, który daje życie wieczne i umacnia na drodze wiary. - Niech ten czas będzie dla nas wszystkich czasem błogosławionym. Cieszymy się, że wyruszacie na pielgrzymkę i wiążemy z wami wielkie nadzieje – dodał.

Po Eucharystii na trasę pielgrzymkową wyruszyła grupa 1, 2 i 5 z kolumny siedleckiej. Pozostała część rozpoczęła swoja drogę z parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Tam również odbyła się Msza św. inaugurująca Pieszą Pielgrzymkę Podlaską. Eucharystii przewodniczył biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski.

Pierwszego dnia wędrówki pątnicy będą mieli do pokonania dystans 28 kilometrów z Siedlec do Wodyń. Na Jasną Górę idą już pątnicy z Włodawy, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Komarówki Podlaskiej, Łosic i Parczewa. Wszyscy dotrą do celu 14 sierpnia.

Katolickie Radio Podlasie oraz diecezjalna telewizja „Faro” będą codziennie relacjonować przebieg 41. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.