Kościół

Pielgrzymka dziękczynna w 400-lecie męczeństwa św. Jozafata Kuncewicza

Siedlce Wt. 14.11.2023 14:19:46
14
lis 2023

- Św. Jozafat zaufał Bogu, poznał prawdę i przy niej trwał. Wiedział, że jedność Kościoła może być zbudowana tylko na prawdzie i miłości - mówił bp Kazimierz Gurda podczas Mszy św., która była sprawowana we wtorek, 14 listopada. Uczestnicy diecezjalnej pielgrzymki spotkali się na wspólnej modlitwie przy grobie świętego męczennika w Bazylice św. Piotra w Watykanie.

W Eucharystii uczestniczyli pielgrzymi, wraz z kapłanami. Mszę św. koncelebrował m.in. bp Grzegorz Suchodolski oraz archimandryta Sergiusz Gajek administrator apostolski obrządku bizantyjskiego na Białorusi.

W homilii bp Kazimierz Gurda wskazał, że pielgrzymka i dzisiejsza Eucharystia jest wyrażeniem wdzięczności Panu Bogu, za życie i męczeństwo św. Jozafata. Biskup siedlecki przypomniał życie arcybiskupa połocka, zaangażowanie na rzecz odnowy życia zakonnego oraz dążeń do umocnienia unii z Kościołem katolickim.

- To co było najważniejsze w życiu i posłudze św. Jozafata to Jego bliskość, zjednoczenie z Chrystusem i troska o to, aby Jego wierni trwali w Jezusowej prawdzie i miłości - wskazał hierarcha.Po Mszy św. bp Kazimierz Gurda udzielił wywiadu ks. Pawłowi Rytel-Andrianikowi z Radia Watykańskiego.

Foto i nagrania audio: ks. Paweł Rytel-Andrianik
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Marek Weresa

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
cenzura Śr. 15.11.2023 10:29:50

Dlaczego nie publikujecie komentarzy ?

Cenzura Śr. 15.11.2023 16:10:45

bo głupoty nie można propagować