Kościół

Otwórz się na Słowo Boże!

Siedlce Pt. 24.02.2023 13:58:17
24
lut 2023

Diakonia Modlitwy Ruchu Światło-Życie Diecezji Siedleckiej zaprasza wszystkich chętnych do podjęcia wielkopostnego postanowienia „codzienny Namiot Spotkania w Wielkim Poście”.

W Starym Testamencie możemy przeczytać o tym, że warunkiem spotkania z Bogiem, czyli modlitwy jest nasza chęć i zaangażowanie. „Ktokolwiek chciał się zwrócić do Pana, szedł do Namiotu Spotkania, który był poza obozem”. (Wj 33,7) Trzeba wstać i pójść do swojego Namiotu Spotkania. Czym on jest? Jak w nim usłyszeć słowo odwiecznej Miłości?

Święty Paweł uświadamia nas, że „Wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa”. (Rz 10,17) Wielki Post to szczególny czas ożywienia i umocnienia wiary, co następuje gdy otwieramy się na łaskę spotkania z Panem, gdy słuchamy Jego słowa.

Jezus zwyciężył złego ducha na pustyni mocą słowa Bożego. Wiemy, że „Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”». (Mt 4, 1-11) Czas najwyższy zastosować to w naszym życiu. Na naszej wielkopostnej pustyni otrzymamy życie ze słowa Bożego.

Dziś wielu ludzi jest mocno zamkniętych na słowo Boże. Jezus do wszystkich przestraszonych, zniewolonych i pozamykanych w sobie, do zmęczonych, do niewierzących w Jego miłość, mówi: Effatha, co znaczy OTWÓRZ SIĘ! (Mk 7, 31 -37)

Otwórz się na Słowo Boże!

1. znajdź zgubiony czas i ciche miejsce na modlitwę
2. uczyń znak krzyża i pomyśl, że Bóg jest z tobą
3. wezwij Ducha Świętego na pomoc
4. przeczytaj kilkukrotnie Ewangelię na dany dzień
5. co najmniej 15 minut ciszy dla Pana – On może coś ci powiedzieć, nie skracaj tego czasu
6. podziękuj własnymi słowami za wszystko
7. odmów „Anioł Pański” – Maryja pomoże ci przyjąć Słowo
8. możesz zapisać otrzymane natchnienia lub swoje postanowienia

Pomocą może być książka „Dobra Nowina - prosta recepta na udane życie”. Tom III Wielki Post. Autorem jest ks. Przemysław Krakowczyk SAC. Książka wydana jest przez wydawnictwo Pallottinum. Zawiera tekst Ewangelii, rozważanie, modlitwę i miejsce na notatki.

MODLITWA jest oddechem nowego życia, wielkim przywilejem i radością nowego człowieka, źródłem mocy i dziełem Ducha Świętego w nas; dlatego chcę być wierny praktyce codziennego Namiotu Spotkania. - Tak napisał sługa Boży, ks. Franciszek Blachnicki w VI Drogowskazie Nowego Człowieka

Razem jest łatwiej realizować dobre postanowienia – możesz zgłosić się przez formularz i zapisać do grupy #słuchamBoga na Messengerze. Zapraszamy też na Celebrację Słowa Bożego do parafii św. Józefa w Siedlcach we wtorki na godz. 19.00 do dolnego kościoła. W dniach 10 – 12 marca w Łukowie w Domu Moria będzie Oaza Modlitwy. Możesz zgłosić się i uczestniczyć w tych rekolekcjach.

ks. Ireneusz Juśkiewicz, moderator Diakonii Modlitwy
tel. 500 636 490, ireneuszjuskiewicz@wp.pl0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.