Kościół

Ostatnie pożegnanie ks. kan. Andrzeja Filipiuka

Siedlce Wt. 29.12.2020 16:03:00
29
gru 2020

- Wszędzie gdzie był i pełnił posługę kapłańską, był otwarty na swoich wiernych, życzliwy, serdeczny wyrozumiały, wrażliwy na potrzeby innych – mówił biskup siedlecki Kazimierz Gurda podczas uroczystości pogrzebowych śp. ks. kan. Andrzeja Filipiuka. 29 grudnia w parafii Nawiedzenia NMP w Domanicach pożegnano jej proboszcza i jednocześnie dziekana domanickiego. Eucharystię koncelebrowali Grzegorz Suchodolski – biskup pomocniczy Diecezji Siedleckiej i ks. kan. dr Jerzy Duda, administrator parafii Domanice.

- Pomimo słabnącego zdrowia starał, się aby wierni nie byli pozbawieni mocy sakramentów, dlatego chętnie zapraszał księży, którzy pomagali w duszpasterstwie. Dzisiaj w dniu pogrzebu, we Mszy św., którą codziennie sprawował oddajemy jego życie, jego radości i cierpienie Ojcu Niebieskiemu wraz z ofiarą jaką złożył Boży Syn. Mocno ufamy, że zostanie ona przez Ojca Niebieskiego przyjęta - mówił w homilii bp. Kazimierz Gurda.

Posłuchaj homilii:Zmarłego kapłana podczas Mszy św. żegnali:

kolega kursowy ks. prałat prof. dr hab. Edward JarmochOlga Koć, katechetka z parafii DomaniceUroczystość pogrzebowa była transmitowana poprzez internetową telewizję Diecezji Siedleckiej „FARO TV"     ZOBACZKapłan zmarł w wieku 67 lat. Ciało śp. ks. kan. Andrzeja Filipiuka zostało pochowane na cmentarzu w Domanicach.

Pełny biogram zmarłego kapłana można przeczytać poniżej:

https://siedlce.ng.podlasie24.pl/kosciol/zmarl-ks-kanonik-andrzej-filipiuk-20210219161559

KSkor/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.