Kościół

Odwiedziny podopiecznych hospicjum dziecięcego

Siedlce Sob. 13.02.2021 11:46:00
13
lut 2021

11 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Tego dnia bp Kazimierz Gurda odwiedził podopiecznych Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci. Gościł w rodzinach Natalki, Dominika i Bartka.

Spotkania stały się okazją do wspólnej modlitwy, rozmowy o trudnościach, jakie towarzyszą zmaganiu się z chorobą, miłości, która nie zna ograniczeń, pięknie życia, które pomimo choroby jest zawsze wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, o wadze wsparcia, jakie oferuje hospicjum poprzez świadczenie pediatrycznej opieki paliatywnej. Na zakończenie Ksiądz Biskup udzielił dzieciom i ich opiekunom pasterskiego błogosławieństwa.

Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci zostało powołane do istnienia w 2019 r., aby objąć domową opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi chorobami postępującymi i nieuleczalnymi. Aktualnie sprawuje pieczę nad 13 pacjentami. Proponuje opiekę wykwalifikowanego, interdyscyplinarnego zespołu, w skład którego wchodzą lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuta, psycholog, ksiądz, pracownik socjalny, pedagodzy, wolontariusze. Służy pomocą 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Stara się zapewnić maksimum komfortu choremu dziecku, pomóc rodzinie w organizacji domowej opieki medycznej, zminimalizować ból, usprawnić funkcjonowanie, nieść pociechę duchową, służyć - BYĆ w pełni znaczenia tego słowa. Do końca. Grupa wsparcia rodzin w żałobie „Dzieci Światła" pomaga rodzinom odnaleźć się w sytuacji, gdy dziecko jest już w Domu Ojca. Wszystkie świadczenia dla podopiecznych hospicjum są bezpłatne.

Fundacja Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci (hospicjum jest jej oddziałem) finansuje zakup niezbędnego sprzętu medycznego, który wypożycza potrzebującym. Gdy trzeba, niesie pomoc socjalną, prawną. Działa od 3 sierpnia 2018 roku. Jej założycielem i prezesem jest ks. Paweł Siedlanowski. Fundacja rozwija się, poszerza możliwość działania, zakres terytorialny. W tym roku po raz pierwszy może pozyskiwać odpis 1% podatku (KRS 0000761587).

[ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Joanna Andrzejewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.