Kościół

Odczytać znaki w życiu wiary. Dzień skupienia pracowników Katolickiego Radia Podlasie

Siedlce Czw. 22.02.2024 15:00:28
22
lut 2024

W czwartek, 22 lutego w kaplicy Bursy św. Stanisława Kostki w Siedlcach, radiowy zespół przeżywał swój wielkopostny dzień skupienia. Ćwiczenia duchowe poprowadził ks. dr Michał Siennicki SAC – pallotyn, rektor Pallotyńskiego Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie Jeziornej, wice postulator procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożej s. Wandy Broniszewskiej.

Ks. Michał Siennicki w konferencji – nawiązując do biblijnej historii Jonasza – wskazał, że znaki, które otrzymujemy od Pana Boga, potrzeba dostrzec, odpowiednio zinterpretować i zrozumieć. - Bóg jest Tym, który ciągle do nas przemawia - wskazał ks. Siennicki. W konferencji, kapłan przypomniał, że dziś ciągle żądamy, szukamy znaków. Świat internetu powoduje, że człowiek stale szuka nowego bodźca.

- Wielki Post to czas, kiedy możemy dostrzec dobro, którego doświadczamy. Dostrzeżmy, jak wiele otrzymujemy. […] Potrzeba nam dziś takiego wołania, aby przypomnieć sobie, że Bóg jest blisko nas - przekonywał ks. Michał Siennicki.

Po czasie adoracji Najświętszego Sakramentu oraz wspólnej modlitwy, centralnym punktem dnia skupienia była Msza św. W homilii ks. Michał Siennicki wskazywał, że okres Wielkiego Postu to moment abyśmy odpowiedzieli na pytanie, które Jezus stawia nam dzisiaj w Ewangelii: „A wy za kogo Mnie uważacie?”, „Kim dla Ciebie jest Jezus Chrystus?”. - Ten czas, który przeżywamy ma nas doprowadzić do tego, abyśmy spotkali i pozwolili się dotknąć przez Jezusa Chrystusa” - akcentował kapłan.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Marek Weresa

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.