Kościół

„O Kościele w nocy”

Siedlce Pt. 24.02.2023 14:40:58
24
lut 2023

Ojcowie Franciszkanie zapraszają na cykl spotkań „O Kościele w nocy”, które będą się odbywały w pierwsze czwartki miesiąca w parafii św. Maksymiliana M. Kolbego w Siedlcach. Najbliższe spotkanie już 2 marca, a jego temat to: „Kościół, czyli...?”.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22.30 konferencją, a po niej odbędzie się adoracja w ramach Godziny Świętej od godziny 23.00 do północy.

Idea spotkań powstała przed dwoma laty. Początkowo mężczyźni z parafii zaczęli spotykać się na nocnej adoracji, jeszcze w czasie pandemii. Następnie informacja została przekazywana innym osobom i tak dziś przychodzi kilkadziesiąt osób. W międzyczasie powstał pomysł, aby przed adoracją wygłaszać konferencję na temat „Ośmiu duchów zła” według Ewagriusza z Pontu.

„W lutym skończyliśmy wcześniejszy cykl konferencji i dziś chcemy zaprosić w roku duszpasterskim: Wierzę w Kościół Chrystusowy, na konferencje dotyczące Kościoła: czym jest, skąd się wziął i jakie ma zadanie. Na razie konferencje rozpisane są do wakacji, ale planujemy kontynuować te spotkania także od września" – mówi jeden z oo. Franciszkanów. „Wiemy że nie wszystkim odpowiada tak późna pora, ale te spotkania są odpowiedzią na prośbę Chrystusa, aby czuwać z Nim, gdy On cierpiał w Ogrójcu, a także odpowiedzią na potrzebę nieustannej formacji każdego z nas" – kontynuuje.o. Daniel M. Śliwiński

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.