Kościół

Nowy opiekun Kół Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie

01
lip 2023

Z dniem 1 lipca, zgodnie z decyzją biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy, nowym opiekunem Kół Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie, został mianowany ks. Grzegorz Suwała. Witamy w naszym radiowym zespole.

Ks. Grzegorz Suwała przyjął święcenia kapłańskie 16 czerwca 2012 r. Przez lata posługi kapłańskiej pracował jako wikariusz w parafiach: Kąkolewnica (2012-2015), Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podl. (2015-2020), Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie (2020-2023). Na wszystkich placówkach wykazywał się ogromnym zaangażowaniem w pracy duszpasterskiej. Od 2021 r. jest odpowiedzialny za duszpasterstwo Osób Zawierzonych Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi. Naszym słuchaczom, ks. Grzegorz Suwała jest znany ze środowych audycji, poświęconych formacji osób zawierzonych.

Od nowego roku szkolnego ks. Suwała podejmie pracę jako prefekt w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach oraz obejmie funkcję diecezjalnego Duszpasterza Kół Gospodyń Wiejskich.

Okazją do oficjalnego powitania nowego duszpasterza oraz podziękowań ks. Pawłowi Brońskiemu, który dotychczas pełnił tę funkcję, będzie w sobotę 9 września festyn Katolickiego Radia Podlasie, na który już teraz zapraszamy wszystkich członków kół KRP.


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.