Kościół

Nowe dokumenty autorstwa Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego

Siedlce Wt. 13.10.2020 12:45:00
13
paź 2020

Na stronie poświęconej Słudze Bożemu Biskupowi Świrskiemu www.biskupswirski.pl zostały opublikowane kolejne dokumenty autorstwa naszego kandydata na ołtarze. Są wśród nich homilie, przemówienia i listy pasterskie biskupa Ignacego – informuje ks. dr Mariusz Świder, postulator procesu beatyfikacyjnego.

Powyższe dokumenty są o tyle ciekawe, że pochodzą z niepublikowanych dotąd źródeł. Zostały odnalezione w zbiorach Archiwum Diecezji Siedleckiej jako rękopisy lub maszynopisy. Ponieważ na przełomie lat 40 -tych i 50-tych nie były wydawane Wiadomości Diecezjalne Siedleckie – organ urzędowy Kurii Diecezjalnej Siedleckiej, dokumenty te funkcjonowały wyłącznie w zarządzenia wewnętrznych i nie były nigdy oficjalnie opublikowane. Można wśród nich znaleźć m.in. List do Duchowieństwa Parafialnego z 1948 roku czy też Program pracy duszpasterskiej w pierwszym roku Wielkiej Nowenny. Wszystkie dokumenty umieszczone na stronie zapisane są w plikach pdf. Warto do nich zajrzeć i zgłębiać nauczanie naszego diecezjalnego Sługi Bożego – zachęca ks. Świder.

Łącznie na stronie www.biskupswirski.pl umieszonych zostało 67 dokumentów z czasów blisko 22 posługi biskupa Świrskiego w Diecezji Siedleckiej w latach 1946-68.

W najbliższym okresie planowane jest wydanie uporządkowanych tematycznie myśli z nauczania Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego.


MJa [MSz]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.