Kościół

Niezwykłe świadectwo rodziców

Siedlce Śr. 13.04.2022 14:33:32
13
kwi 2022

W środę, 13 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach można było zobaczyć „Pasję” w wykonaniu rodziców uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach.

Spektakl oparty jest o tradycyjną Drogę Krzyżową. Przez retrospekcję przywoływane są wydarzenia opisujące mękę i śmierć Pana Jezusa. Jak wskazują organizatorzy, w warstwie kulturowej „Pasja” jest dramatem. Mamy tu zdradę, wyparcie się Piotra, spisek wobec Jezusa Chrystusa, który głosi przesłanie miłości, która prowadzi do zbawiennej śmierci na Krzyżu.

W warstwie religijnej, misterium męki Jezusa jest przepełnione nadzieją na życie. W tematykę zbliżających się Świąt Zmartwychwstania wprowadzą widzów, wykonywane na żywo, tradycyjne pieśni pasyjne. - Za cały projekt odpowiadają rodzice. To już drugie działanie artystyczne pod hasłem „Rodzice dzieciom”. Tym razem, wydarzenie pozwoli na zaprezentowanie się aktorów - amatorów szerszej publiczności oraz na pozyskanie środków na rozbudowę naszej szkoły – wskazał ks. Marcin Olek - dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej w Siedlcach.

W premierowym przedstawieniu dla uczniów i rodziców szkoły im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki uczestniczyli również: biskup siedlecki Kazimierz Gurda, przedstawiciele władz samorządowych oraz Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

Na koniec bp Kazimierz Gurda podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i wystawienie „Pasji”. - Najważniejsze jest nasze świadectwo o Jezusie Chrystusie. Dziś rodzice wobec swoich dzieci dali konkretne świadectwo wobec sowich dzieci; świadectwo wiary i miłości do Jezusa Chrystusa. To świadectwo jest dla nas wszystkich konieczne i niezbędne, abyśmy za Jezusem podążali. To rodzice wprowadzają swoje dzieci w tajemnicę osoby Jezusa Chrystusa – wskazał biskup siedlecki.
„Pasja” w Wielką Środę była wystawiana pięciokrotnie na scenie Centrum Kultury i Sztuki.Tekst i foto: xMW


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.