Kościół

Niedziela Palmowa w siedleckiej katedrze

Siedlce Pon. 03.04.2023 14:19:16
03
kwi 2023

- Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy okres Wielkiego Tygodnia. Dla nas, którzy wierzymy w Jezusa jest to czas najważniejszy - mówił w czasie liturgii Niedzieli Palmowej 2 kwietnia w siedleckiej katedrze, biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

- Niesiemy dzisiaj palmy zwycięstwa i radości. Chcemy cieszyć się ze zwycięstwa Chrystusa, w którym uczestniczymy. Biskup siedlecki przypomniał, że radość obserwatorów wjazdu Chrystusa do Jerozolimy wynikała z tego, że go znali i pokładali w nim nadzieję. My mamy drugi powód do radości. To zmartwychwstanie Jezusa. Chrystus mówił o nim wielokrotnie, ale współcześni mu tego nie rozumieli. My rozumiemy. Zaczynając Wielki Tydzień widzimy już Niedzielę Zmartwychwstania i już czekamy na tryumf życia nad śmiercią - zauważył biskup Gurda.

Biskup Gurda zachęcił także do udziału w uroczystościach Wielkiego Tygodnia. Jak powiedział, te Liturgie są dla nas, abyśmy pamiętali i chwalili Boga za wielkie dzieła, jakich dokonał przez ofiarę Jezusa Chrystusa.

Ewangelię mówiącą o Męce Pańskiej, wyśpiewali klerycy Wyższego Seminarium Diecezji Siedleckiej wraz z Chórem Katedralnym im. ks. A. Hoffmana w Siedlcach.

Tego samego dnia, podczas Mszy Św. o godz. 16.00, której przewodniczył ks. Michał Chromiński, członkowie neokatechumenatu wygłosili wyznanie wiary. Z racji Niedzieli Palmowej, przynieśli ze sobą ogromne palmy przywiezione z Włoch.fot. Piotr Grabowski 
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
bodzioslaw Wt. 11.04.2023 05:36:35

Na ile wiem to neokatechumeni wiarę wyznawali podczas uroczystych nieszporów w Wielkim Poście parę lat temu (tzw. redittio symboli) - tj. opowiadali o swoim osobistym doświadczeniu Pana Boga w życiu. A tym razem jedynie uroczyście odśpiewywali wyznanie wiary (Credo) trzymając palmy.