Kościół

Niedziela Palmowa w siedleckiej katedrze

Siedlce Niedz. 28.03.2021 18:46:49
28
mar 2021

Poświęcenie palm i procesja rozpoczęły główne uroczystości Niedzieli Palmowej w siedleckiej katedrze. Uroczystości przewodniczył Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. - Przybywając do Jerozolimy Jezus jest witany jako Zbawca. Było przekonanie, że przychodzi w imię Boga. My także dzisiaj na wzór współczesnych Chrystusowi, witamy Pana jako naszego wybawiciela - mówił Ksiądz Biskup.

- Wierzymy, jak oni, że Jezus przybywający do Jerozolimy przynosi dobro. I rzeczywiście tak jest, ale nikt nie spodziewał się, że w taki sposób. On nasze zbawienie okupił Krzyżem. Po ludzku sądząc Jezus był przegrany, ale my wiemy, że ta historia nie skończyła się na Golgocie. Jego cierpienie w świetle Zmartwychwstania zmieniło się w zwycięstwo – podkreślał pasterz diecezji siedleckiej.

- Dziś odczytujemy historię Jezusa w nawiązaniu do naszego życia. Przychodzimy na ten czas w miłości i z zadaniami postawionymi nam przez Boga. To może wywołać niezrozumienie nawet u naszych bliskich. Nasza historia zawsze kończy się śmiercią. Gdyby nie ofiara Chrystusa moglibyśmy też przegrać, ale mamy obietnicę życia. Droga naszego Zbawiciela prowadzi zawsze do Zwycięstwa - mówił biskup Gurda.

We Mszy świętej koncelebrowanej uczestniczyli, także biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski, Rektor WSD diecezji siedleckiej ks. kan. Piotr Paćkowski, proboszcz parafii katedralnej ks. Dariusz Mioduszewski a także kapłani i klerycy WSD.

Dzisiejszą Ewangelię mówiącą o Męce Pańskiej, wyśpiewali klerycy Wyższego Seminarium Diecezji Siedleckiej wraz z Chórem Katedralnym im. ks. A. Hoffmana.MJa
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.