Kościół

Nauka religii pomaga być wszechstronnie wykształconym człowiekiem - Aneta Rayzacher-Majewska w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie/AUDIO

08
mar 2024

Nauczanie religii to także przekaz wartości i kształtowanie wartości, które nikomu nie szkodzą, a przynoszą korzyść - mówiła dr Aneta Rayzacher-Majewska z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która była gościem ks. Marka Weresy w audycji „Teologia na progu domu”.

W środę, 6 marca w cyklu „Czarno na Białym” podjęty został temat obecności lekcji religii w polskich szkołach. Gość KRP mówił m.in. o tym, jak wielką wartością jest nauczanie religii w szkole, jak wielką ma ono wartość wychowawczą, kulturową, cywilizacyjną.

- Chodzenie na lekcje religii pomaga zrozumieć świat i kulturę, która dociera do ucznia - wskazała dr Aneta Rayzacher-Majewska.

O miejscu religii w szkole oczywiście – można i trzeba rozmawiać. Czy debata o przyszłości religii w szkole odbędzie się w sposób mądry i wyważony, w duchu konsensusu, a nie tylko haseł politycznych?

Polecamy rozmowę w Archiwum KRP. POSŁUCHAJ

Aneta Rayzacher – Majewska, doktor teologii, zaangażowana w działalność katechetyczną zarówno w teorii, jak i praktyce. Wykładowca i pracownik Katedry Katechetyki Fundamentalnej i Materialnej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jest także nauczycielem religii. Konsultor Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Marek Weresa

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Pytanie Pt. 08.03.2024 11:43:59

Ciekawe, co o tym myśli neo ministra edukacji Nowacka ?

wwwwww Wt. 12.03.2024 10:14:13

religia - tak , ale nie więcej niż historia, geografia itd

Zenek Pon. 11.03.2024 08:04:43

Wszechstronnie wykształcony to raczej religioznastwo. Ni można być wszechstronnie wykształconym ograniczając się tylko do jednej religii.