Kościół

Nabożeństwa ku czci św. Rity i o. Pio w parafii Bożego Ciała w Siedlcach

Siedlce Wt. 29.03.2022 18:18:51
29
mar 2022

W ostatnich dniach liczni pielgrzymi z Siedlec i okolic przybyli do parafii Bożego Ciała w Siedlcach, aby modlić się przez wstawiennictwo św. Rity i św. Ojca Pio o pokój na świecie oraz we własnych intencjach.

We wtorek, jak każdego 22 dnia miesiąca, pielgrzymi modlili się przez wstawiennictwo św. Rity, orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych. Podczas Eucharystii homilię wygłosił ks. dr Mateusz Czubak, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej oraz kapelan Zakładu Karnego w Siedlcach. W kontekście odczytanej Ewangelii ks. Mateusz wskazał, że dar przebaczenia jest owocem nowego życia, które daje nam Bóg. Przebaczenie pozwala zachować wolność, pomimo życiowych ograniczeń i przeciwności, na wzór św. Rity z Cascii.

W środę, jak każdego 23 dnia miesiąca w parafii Bożego Ciała w Siedlcach, ks. Proboszcz Andrzej Popławski rozpoczął nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio od przedstawienia próśb złożonych przy relikwiach Świętego. Następnie pod przewodnictwem ks. Prałata Stanisława Wojteczuka sprawowano Eucharystię ku czci św. Ojca Pio, która zakończyła się błogosławieństwem relikwiami. Podczas homilii ks. Paweł Siedlanowski, Dyrektor Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci, wskazał na „chrystocentryczny” wymiar życia św. Ojca Pio oraz w oparciu o czytania mszalne uwrażliwił zgromadzonych, że miłość względem Pana Boga i bliźniego jest fundamentalnym wymiarem wszystkich nakazów prawa. Po Mszy odbyło się spotkanie formacyjne Grupy Modlitwy św. Ojca Pio, które w tym miesiącu dotyczyło kryteriów podejmowania dobrych wyborów.

Zapraszamy pielgrzymów do parafii Bożego Ciała w Siedlcach na wspólną modlitwę w każdy 22 i 23 dzień miesiąca.Tekst: Parafia Bożego Ciała w Siedlcach
Zdjęcia: Monika Sędzimierz
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.