Kościół

Msza Wieczerzy Pańskiej w siedleckiej katedrze

Siedlce Czw. 01.04.2021 21:13:15
01
kwi 2021

1 kwietnia w siedleckiej katedrze sprawowana była Msza Wieczerzy Pańskiej. Eucharystii rozpoczynającej Triduum Paschalne przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Liturgię koncelebrowali biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski oraz proboszcz parafii katedralnej ks. Dariusz Mioduszewski.

W homilii bp. Grzegorz Suchodolski mówił, że Wielki Czwartek to dzień ustanowienia dwóch sakramentów - Eucharystii i Kapłaństwa, które zostały dane ludzkości na końcu drogi ziemskiej Jezusa.

- Żeby w pełni uczestniczyć w sakramencie, wcześniej potrzebne jest słowo, które zrodzi w naszych sercach prawdziwą wiarę. Przeszkodą dla sakramentów nie są dla Jezusa nawet ludzkie słabości. Przeszkodą jest brak wiary. Sakramenty są bowiem dla wierzących. Dlatego potrzebna jest wielka praca nad wzrostem wiary, nad zasiewem słowa, który prowadzi do wiary. Bez sakramentów nie ma chrześcijaństwa, Kościoła – podkreślał bp Grzegorz Suchodolski.

Po zakończeniu Liturgii Wieczerzy Pańskiej, Najświętszy Sakrament w uroczystej procesji został przeniesiony do ciemnicy. Wielki Czwartek jest dniem wdzięczności za dar Kapłaństwa i Eucharystię, która uobecnia mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. To również czas, w którym kapłani odnawiają swoje przyrzeczenia złożone podczas święceń.KSkor/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.