Kościół

Mokobody: Wieczór z Matką Bożą Budzieszyńską

Siedlce Śr. 17.04.2024 14:28:32
17
kwi 2024

Duszpasterze parafii pw. Św. Jadwigi w Mokobodach oraz Sanktuarium Maryjnego w Budzieszynie zapraszają na Wieczór z Matką Bożą Budzieszyńską w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca, o które upraszała się Niepokalana objawiająca się trojgu dzieciom w Fatimie.

Najbliższe spotkanie w cyklu pięciu pierwszych sobót miesiąca odbędzie się 4 maja. W programie „Wieczoru z Matką Bożą Budzieszyńską”:

- 19:00 – Powitanie Pielgrzymów
- 19:10 – Różaniec Fatimski w drodze
- 20:00 – Eucharystia
- 21:00 – Apel Jasnogórski

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca to droga do całkowitego ofiarowania się Matce Bożej, by – zgodnie z Jej wezwaniem z Fatimy – naprawić krzywdy wyrządzone Niepokalanemu Sercu. Maryja obiecała, że dzięki jego praktykowaniu wielu może zostać uratowanych od wiecznego potępienia.

Budzieszyn to miejsce, gdzie licznie gromadzą się czciciele Matki Bożej, nie tylko z parafii Mokobody i okolic, ale także odległych miejsc diecezji i Polski, by zawierzyć swoje życie Maryi.

Miejscowa tradycja wiąże początki kultu Matki Boskiej z Budzieszyna z XII-wieczną legendą-historią cudownego obudzenia żołnierzy polskich przez nadzwyczajny blask bijący od wizerunku Madonny z Dzieciątkiem, dzięki któremu polski obóz został uratowany przed podstępnym napadem Jadźwingów. Stąd taż wywodzi swoją etymologię nazwa miejscowości Budzieszyn, która nosiła pierwotnie nazwę „Zbuszisyn” (zbudzić synów).x. Piotr Hawryluk

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
dziękujemy Śr. 17.04.2024 11:38:09

za organizacje tej uroczystości

Roman Niedz. 21.04.2024 15:11:16

oby jak nawięcej takich inicjatyw. Czekamy na koronację papieską obrazu