Kościół

Modlitwa o pokój i jedność podczas spotkania Rady Krajowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Siedlce Sob. 26.02.2022 15:05:08
26
lut 2022

W drugim dniu spotkania Rady Krajowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Siedlcach, 26 lutego członkowie prezydium, asystent generalny oraz asystenci i delegaci diecezjalni Stowarzyszenia z całej Polski modlili się w południe w katedrze podczas mszy świętej, której przewodniczył siedlecki biskup pomocniczy, Grzegorz Suchodolski.

W homilii mówił on o tym, że pomoc niesiona teraz potrzebującym uchodźcom z Ukrainy może zmienić na lepsze i nas samych: – Dzięki temu stajemy się wrażliwsi, otwarci nie tylko na tych, którzy są nam nieznani, ale i na siebie nawzajem. Możemy się przyjmować z nową nadzieją i wrażliwością, przebaczać sobie i działać w jedności.

Podczas sobotniej mszy miał też miejsce obrzęd błogosławieństwa nowych instruktorów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Będą oni formować i szkolić członków. Zwracając się do nich, biskup Suchodolski przestrzegł, by angażując się w działania, które są teraz potrzebą chwili, nie stracili z oczu modlitwy oraz tych obowiązków i ludzi, których mają koło siebie na co dzień. Zadaniem instruktorów jest bowiem przede wszystkim pomóc w rozwoju duchowym młodym ludziom, którzy nie zawsze mają wystarczające oparcie w domu i szkole: – Dzieci i młodsza młodzież potrzebuje wspólnot, w których nauczymy ich modlitwy, wiary, odpowiedzialności za Kościół i Ojczyznę. Oddziały KSM mogą pełnić taką właśnie funkcję. Twórzcie w swoich parafiach oratoria, w których dzieci będą mogły odrabiać lekcje, a przy tym usłyszeć o Bogu i poznać piękno liturgii.zdjęcia: Piotr Grabowski

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.