Kościół

Młodzież zaśpiewała kolędy

Siedlce Pt. 07.01.2022 07:49:50
07
sty 2022

W święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Siedlcach odbył się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Duszpasterstwa Młodzieży.

Koncert przeplatany był fragmentami Pisma Świętego, historiami i wierszami. Oprócz tradycyjnych kolęd, młodzież wykonała także kilka pastorałek. Podczas muzycznego występu nie zabrakło utworów radosnych, ale i też pogrążających w zadumie. Przybyli widzowie, nie raz udowodnili, iż śpiewać można wspólnie. Razem z artystami śpiewali najpopularniejsze kolędy. Organizatorami koncertu byli ks. Radosław Piotrowski – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży i Agnieszka Kalata prowadząca Zespół Muzyczny w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Siedlcach.

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych, który zbliża ludzi, czego przykładem mógł być wieczorny koncert. Muzycy otrzymali brawa na stojąco, nie zabrakło bisu.

Na zakończenie błogosławieństwa udzielili obecnym Księża Biskupi Kazimierz Gurda i Grzegorz Suchodolski.

Natomiast ks. Radosław Piotrowski zaprosił młodzież na najbliższe spotkanie a jest to Nocne Czuwanie Młodych, które zaplanowano 14 stycznia.

Koncert transmitowała diecezjalna telewizja Faro TV
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.