Kościół

Misje ewangelizacyjne w parafii w Żeliszewie. W sobotę do parafii przybyły Święte Znaki

28
paź 2023

W sobotę, 28 października do parafii pw. Trójcy Świętej w Żeliszewie Podkościelnym przybyły Święte Znaki misyjne - kopia cudownego obrazu Matki Bożej Kodeńskiej oraz relikwie bł. Męczenników z Pratulina. Wierni siódmy dzień przeżywają Misje Ewangelizacyjne.

Po procesji, uroczystym powitaniu znaków przez Księdza Biskupa Grzegorza Suchodolskiego, ks. Marka Chojnowskiego proboszcza parafii, ks. kan. Jacka Seredę głoszącego misje w parafii oraz kapłanów z dekanatu domanickiego i wiernych, procesja ze znakami w asyście strażaków udała się do kościoła, gdzie rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył bp Grzegorz Suchodolski. - Czas misji Świętych, tak naprawdę ma jeden najważniejszy cel. Jest nim odnowienie w swoim sercu wiary czyli zbudowanie na nowo relacji do Jezusach Chrystusa, który jest jedynym Panem i Zbawicielem człowieka. Dlatego w czasie Misji szczególnie zwracamy uwagę na słuchanie słowa Bożego - mówił w homilii biskup pomocniczy diecezji siedleckiej.

Misjom Świętym przewodniczył ks. kan. Jacek Sereda – dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzic diecezji siedleckiej, Diecezjalny Duszpasterz Rodzin.  Misjonarz dzień po dniu dotykał tematów i spraw, które towarzyszą wiernym na co dzień, ukazywał je w perspektywie wiary. - Dziękujemy Panu Bogu za czas modlitwy. Na owoce musimy poczekać. Wszystko w rękach Pana Boga - mówił proboszcz parafii ks. Marek Chojnowski. - Tych osiem bardzo intensywnie przeżywanych misyjnych dni wniosło świeżość do parafii i do naszych rodzin. Na czas ich trwania wszystko inne zdawało się być mniej ważne, dlatego przerywaliśmy nasze obowiązki aby być w kościele. To był dobry czas słuchania – mówią parafianie.

Przez osiem dni trwania Misji Ewangelizacyjnych w parafii wierni licznie brali udział w Mszach Świętych oraz w katechezach. Wsłuchiwali się w Słowo Boże, adorowali Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, podejmowali akty pokutne, wyrzekali się zła i adorowali krzyż. Codzienne modlitwy, koronka do Miłosierdzia Bożego, różaniec, Apel Jasnogórski wzmacniały wiarę i jednoczyły zgromadzonych.

Siódmego dnia Misji Ewangelizacyjnych do parafii przybyły Święte Znaki. Przywiózł je ojciec oblat, który na spotkaniu z parafianami opowiadał o historii Szkaplerza Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Kodeńskiej oraz zachęcał do jego przyjęcia.

Ostatni dzień Misji poświęcony jest wspólnocie parafialnej, jako miejscu rodzenia i dojrzewania wiary i miłości. Małżonkowie odnawiają przysięgę małżeńską, a każda Rodzina otrzymuje pamiątkę tego świętego czasu.


POBIERZ APLIKACJĘNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.