Kościół

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa w Siedlcach

Siedlce Pon. 05.02.2024 17:12:07
05
lut 2024

Siedlce włączyły się w kampanię promującą szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny o nazwie - Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa. Odbywa się on w 22 krajach zawsze w tym samym terminie: 7-14 lutego. W Polsce projekt został zainicjowany w 2015 r. przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich.

Tydzień Małżeństwa – trwający od 7 do 14 lutego to międzynarodowy projekt ukierunkowany na szczególną więź kobiety i mężczyzny, który odbywa się od lat równolegle w kilkudziesięciu krajach. Nie jest to inicjatywa komercyjna, lecz społeczna promująca małżeństwo we współczesnym świecie. Kampania skierowana jest do wszystkich małżeństw niezależnie od stażu. Organizatorzy zapraszają pary, którzy chcą wspólnie, twórczo i nietypowo spędzić czas we dwoje.

Podczas trwania Tygodnia Małżeństwa w Siedlcach można skorzystać z szeregu propozycji ukierunkowanych na rozwój związku i relacji. Zainteresowani zaproszeni są na małżeńską adorację Najświętszego Sakramentu, Mszę św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, konferencje, koncert, wieczór filmowy oraz małżeńską sesję fotograficzną.
Szczegółowy plan wydarzeń na plakacie i Facebooku Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Siedleckiej.

Patronami wydarzenia są: Szkoła dialogu, Fundacja Nieprzeciętni, Ruch Światło – Życie Diecezji Siedleckiej, Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej, Diecezjalna telewizja.
Faro TV, Fraternia Parczew.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.