Kościół

Męski Różaniec w Siedlcach

Siedlce Sob. 04.12.2021 13:28:55
04
gru 2021

4 grudnia, w pierwszą sobotę miesiąca, mężczyźni z inicjatywy Męski Różaniec po raz XXII wzięli udział w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.

Spotkanie modlitewne rozpoczęła w siedleckiej katedrze Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem i z homilią ks. Waldemara Pawelca, pochodzącego z diecezji siedleckiej pallotyna, od 18 lat pełniącego posługę duszpasterską w Kijowie na Ukrainie. Po Mszy św. zebrani mężczyźni przeszli ulicami miasta na plac przed figurą Matki Bożej przy ul. Starowiejskiej 13, odmawiając Litanię do Błogosławionych Męczenników Podlaskich oraz różaniec. Po zakończonej modlitwie różańcowej wysłuchali medytacji.

Tego dnia Mężczyźni z wielu miast Polski jednocząc się na wspólnej modlitwie wypełniają wolę Maryi. W tej jedności umacniają swoją męską tożsamość i męskie cnoty.
Na zakończenie do zebranych zostało skierowane zaproszenie na 12 grudnia. W tym dniu o godzinie 14.00 przy pomniku Św. Jana Pawła II rozpocznie się różaniec za Polskę oraz w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Modlitwę zakończy o godzinie 16.00 Msza św. sprawowana w siedleckiej katedrze.zdjęcia: Piotr Grabowski
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.