Kościół

Liturgia Męki Pańskiej w siedleckiej katedrze

Siedlce Sob. 16.04.2022 14:35:34
16
kwi 2022

W Wielki Piątek, biskup Kazimierz Gurda przewodniczył Liturgii Męki Pańskiej w siedleckiej katedrze. W homilii biskup siedlecki mówił, że Jezus pozostał wierny swojej zbawczej misji danej mu przez Ojca.

Wierność Ojcu kosztowała Jezusa cierpienie i śmierć. - Umierając na drzewie krzyża, Jezus powie „wykonało się”. W tych słowach stwierdza wypełnienie swojej zbawczej misji. Dzieło zbawienia człowieka zostało dopełnione. Na drzewie krzyża człowiek został uwolniony z niewoli zła i grzechu. Na drzewie krzyża został pokonany szatan, ten który spowodował odejście człowieka od Boga. W każdy Wielki Piątek stoimy przy krzyżu Jezusa, jako znaku sprzeciwu wobec szatana, zła i śmierci – mówił biskup siedlecki Kazimierz Gurda.
Wielki Piątek to dzień śmierci Jezusa na Krzyżu. W kościołach nie sprawuje się Mszy świętej. Kulminacyjnym momentem Liturgii Męki Pańskiej jest Adoracja Krzyża. Na zakończenie uroczystości, Najświętszy Sakrament zostaje przeniesiony w procesji do grobu pańskiego. Od tego momentu rozpoczyna się adoracja.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.